Večerní show
Radek Honc, Vladimír Pavlík
Celý playlist
Poslouchat online
Večerní show /
Celý playlist
Ostatní

Nová dětská hvězda Jakub Jenčík: Ve filmu změní život fotbalistovi, natáčení změnilo život jemu

Redakce
První velkou roli si v novém snímku Vyšehrad: Fylm zahrál dnes desetiletý Jakub Jenčík. Ztvární syna hlavního hrdiny, nepříliš bystrého fotbalisty Julia Lavického, čili Laviho. Natáčení odvážných scén mladého muže přesvědčilo, že se stane hercem, kromě Vyšehradu tak stihl posbírat do své filmografie další role.
11. 04. 2022

Rozhodl se stát hercem

Jak na novinářské projekci prozradil herec, producent a spolurežisér komedie Vyšehrad: Fylm Jakub Štáfek, na casting malého Jakuba přivedli jeho rodiče. Otec se navíc se Štáfkem dobře zná, protože je jeho účetním a právníkem. Natáčení jedné z hlavních rolí komedie si Kubík očividně užil, dokonce natolik, že se rozhodl stát hercem. Loni naskočil do nekonečného seriálu Ordinace v růžové zahradě, v němž hraje Mikyho, syna manželů Mázlových v podání Michaely Badinkové a Petra Rychlého. Mihnul se i v konkurenční Anatomii života na Primě a kriminálce Specialisté na Nově. Na obrazovkách veřejnoprávní České televize Jakuba uvidíme v minisérii Pozadí událostí v režii Jana Hřebejka a podle scénáře Michala Sýkory a Petra Jarchovského. Do kin by letos ještě mělo dorazit koprodukční drama Běžná selhání, ve které se Jakub potkával na place s Taťjanou Medveckou, Beátou Kaňokovou, Vicou Kerekes a Janou Strykovou.

Michal Suchánek: Syna jsem málo chválil, byl jsem idiot. Duší jsem vekslák

Ňadra ho nerozhodila

Na dotaz jednoho z novinářů, zda bylo nutné, aby dětský herec absolvoval natáčení v erotickém klubu, kde mimo jiné musel zabořit hlavu do dámského výstřihu, Jakub Štáfek vysvětlil, že se společně s ostatními tvůrci rozhodli posunout hranice nekorektnosti, což se týká nejen scén s jeho filmovým synem. Producent Ctibor Pouba dodal, že se tvůrčímu týmu osvědčila věta, že ňadra byla beztak umělá.

Vyšehrad Fylm - prcek cropp.jpg

Lavi poprvé na stříbrném plátně

Vyšehrad: Fylm navazuje na oblíbený internetový seriál z roku 2016, který divákům představil nepříliš chytrého a velmi zhýralého fotbalistu Julia "Lavi" Lavického, bývalého útočníka pražské Sparty, který musel vzít zavděk nižší soutěží a Slavojem Vyšehrad. Kromě herců známých z původní série – Jakuba Štáfka, Šárky Vaculíkové, Jakuba Prachaře, Ondřeje Pavelky nebo Jiřího Ployhara – se ve filmu představí David Prachař, Ivana Chýlková, Veronika Khek Kubařová, Jaroslav Plesl, David Novotný a Miroslav Hanuš. Překvapením je herecký výkon bývalého fotbalisty a současného sportovního ředitele Sparty Tomáše Rosického, který na rozdíl od dalších sportovců (Vladimír Šmicer, Jan Koller, Patrik Berger, Jakub Voráček, Radko Gudas a další) má ve filmu poměrně hodně prostoru. Tvůrci navíc prozradili, že podmínkou pro účinkování Rosického ve filmu bylo přitvrzení kritiky současných poměrů v českém fotbale ve scénáři.

Poslechněte si rozhovor s hlavní hvězdou filmu Vyšehrad: FylmFoto: Bioscop

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM