Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Nová bondovka Není čas zemřít: Zajímavosti o připravovaném filmu, které zřejmě neznáte

Redakce
Nová bondovka Není čas zemřít měla mít premiéru už dávno. Uvedení však oddálily neshody při natáčení a následně koronavirová pandemie. Diváci by se uvedení snímku do kin mohli dočkat v říjnu 2021. Co zatím o filmu víme?
17. 04. 2021

O čem to bude?

Začátek filmu se nese v poklidném duchu, vysloužilý agent James Bond si užívá odpočinku na Jamajce. Z bohorovného klidu ho však vyruší jeho dlouholetý kamarád od FBI, Felix Leiter. Ten jej poprosí o pomoc se záchranou vědce, který byl unesen. V průběhu hledání James Bond stane tváří v tvář padouchovi Safinovi, který má v rukou nebezpečnou technologii. Film by také měl odhalit tajemnou historii psychiatričky Madeleine Swannové, která se už objevila v předchozí bondovce Spectre.


Craigova poslední bondovka

Hlavní postavu britského tajného agenta 007 si opět zahraje Daniel Craig. Na filmovém festivalu Sundance režisér filmu Cary Joji Fukunaga potvrdil informaci, že je to Craigova poslední bondovka: "Je to Danielův poslední film, kde si zahraje Jamese Bonda, diváci se mohou těšit na jakési shrnutí všech předchozích bondovek, které Daniel natočil." Vrátí se i staří známí z MI6, ve filmu si zahrají Ralph Fiennes (M), Naomi Harris (Moneypenny), Rory Kinnear (Tanner) a Ben Whishaw (Q).


Zloduch Safin

Bondova úhlavního nepřítele Safina ztvární herec Rami Malek, kterého nejvíce proslavila role Freddieho Mercuryho ve snímku Bohemian Rhapsody. Režisér filmu prozradil, že Safin bude pro Bonda těžkým soupeřem, protože jeho ochota dosáhnout svých cílů za každou cenu bude až děsivá. Mělo by se jednat o dosud nejnáročnějšího protivníka v historii bondovek. Režisér také prozradil, že se Safin bude pokoušet ublížit lidstvu i Bondovi osobně. Popsal ho jako "hyperinteligentního darebáka". A nebude jediným záporákem ve filmu, doplní ho Christoph Waltz jako Ernst Stavro Blofeld, zločinec s ambicemi zmocnit se světa, známý ze Spectre.


Bondgirl a nová agentka 007

Nemůže samozřejmě chybět ani Bondgirl, tou bude herečka Léa Seydoux, kterou diváci mohli vidět už v předchozí bondovce Spectre z roku 2015. Opět si zahraje Madeleine Swann, psychiatričku, se kterou ruku v ruce v závěrečné scéně James Bond odkráčel do tmy. Novou postavou, která vstoupí do děje, zatímco James Bond je mimo službu, bude agentka Nomi. Tato agentka MI6 v podání Lashany Lynch dočasně převezme i Bondovo kódové označení 007. Důležitou roli agentky CIA Palomy ztvární půvabná Ana de Armas, která si s Craigem zahrála i v úspěšné detektivce Na nože.


Kde se natáčelo?

Film se natáčel hned na několika místech. Prvním z nich je italské městečko Matera, které je součástí kulturního dědictví UNESCO a proslulo svými jeskyněmi. Scény z Bondova odpočinku na Jamajce se natáčely konkrétně v oblasti Port Antonio na severovýchodě ostrova. Film nás také zavede do Norska, kam bude agent 007 svého nepřítele pronásledovat. Nebude tradičně chybět ani Londýn a také se můžete těšit na scény ze Skotska a Faerských ostrovů.


Titulní píseň nazpívala Billie Eilish

Titulní píseň k filmu se jmenuje stejně – No Time To Die (Není čas zemřít). Překvapením bylo, když se diváci dozvěděli, že ji bude zpívat Billie Eilish, mladičká talentovaná zpěvačka, které se podařilo prosadit a někteří ji dokonce označují za zakladatelku nové hudební éry. Zpočátku to budilo rozpaky, ale teď, když už je píseň venku, i kritici museli uznat, že se skutečně povedla. Billie Eilish píseň složila spolu se svým bratrem Finneasem. Na tvorbě písničky se podílel také slavný skladatel filmových soundtracků Hans Zimmer. Rozhodli se vsadit na jistotu a držet se balady, která bývá pro bondovky typická. A vyplatilo se, Billie Eilish tento žánr skutečně sedí. Poslechněte si ji a posuďte sami.

https://vimeo.com/506188261

Příběhy písní z bondovek. Agentovi 007 zazpívali Madonna, Paul McCartney i Billie Eilish

NTTD poster profimedia-0587950943.jpg

Plakát lákající na premiéru v listopadu 2020, kam byla 25. bondovka odložena z dubna. Odkládalo se pak zase na duben 2021 a zatím to vypadá, že se dočkáme 8. října v 0.07 hodin.Foto: Profimedia.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM