MidnightDrip
Daniel Klusoň aka DJ Desoll
Celý playlist
Poslouchat online
MidnightDrip /
Celý playlist
Ostatní

Nikdy jsem se neměla narodit, říká mladá žena a žaluje lékaře

Redakce
V dnešní době nejsou neobvyklým jevem žaloby jakéhokoliv rázu. Jinak tomu není ani u žaloby dvacetileté Evie Toombes, která žaluje lékaře o milionové odškodné kvůli tomu, že ji nechali narodit se!
01. 12. 2021

Za vše údajně může nedostatek kyseliny listové

Dvacetiletá Evie Toombes je mladá žena a úspěšná sportovkyně v jezdeckém parkuru. Bohužel se narodila s vrozenou vadou, která se nazývá rozštěp páteře. Jde o vrozenou poruchu uzavření neurální trubice, která vytvoří základ centrální nervové soustavy. Projevy záleží na tíži vady a rozsahu postižení míchy. U lehkých forem nemoci nemusí být projevy prakticky žádné, u vážnějších forem se objevují poruchy citlivosti a hybnosti dolních končetin. Už nyní ale dívka trpí závažnými problémy a s přibývajícím věkem se obtíže budou zhoršovat: závislost na invalidním vozíku je takřka jistá. Nadějná jezdkyně má také problémy se střevy a močovým měchýřem, což je také jeden z projevů této vady. Proč k této poruše dojde, není jisté, předpokládá se určitý geneticky daný předpoklad a potvrzen je i nedostatek kyseliny listové u matky v těhotenství.

A právě před nedostatkem kyseliny listové prý lékař Dr. Mitchell neupozornil Eviinu matku v době těhotenství. Dívka říká, že selhání lékaře vedlo k tomu, že její matka neměla dostatek kyseliny listové, a proto u ní vyvinula tato vada. Tvrdí, že kdyby lékař řekl její matce Caroline o nutnosti konzumace doplňků kyseliny listové, aby se minimalizovalo riziko rozštěpu páteře u dítěte, odložila by své těhotenství, než by tyto doplňky začala používat, a v důsledku toho by se Evie nenarodila vůbec. Eviina matka přiznala, že s ní lékař nutnost dostatku kyseliny listové probíral, ale údajně měl podle ní dodat, že pokud se žena v těhotenství správně stravuje, nejsou doplňky potřeba. Evie proto u soudu žádá milionové odškodné, kvůli zhoršujícímu se stavu a čím dál více nákladnějším léčbám a procedurám. "Nebýt nedbalosti Carolinina ošetřujícího lékaře, Evie by nikdy počata nebyla, a její poškození jsou toho důsledkem," říká Eviina advokátka Susan Rodway.

První česká miss vyhrála už před 111 lety: Královna krásy Růžena Brožová předčila i francouzské modelky

Dostatečné doporučení

To ovšem Dr. Mitchell popírá a naopak tvrdí, že Eviině matce dal dostatečné doporučení, včetně informací o dostatečné hladiny kyseliny listové. Připustil, že mohl pacientce říci, že při správném stravování nejsou doplňky tak důležité, ale rozhodně je nevyloučil, ba naopak běžně při své praxi doporučoval dostatečný příjem kyseliny listové před počátkem těhotenství a po celý první trimestr, tedy dvanáct týdnů. Michael De Navarro, advokát jednající jménem Dr. Phillipse, popřel klientovu odpovědnost za to, co se stalo, a řekl soudci, že jeho klient, Dr. Phillips, poskytl "rozumné rady" ohledně vhodnosti užívání doplňků kyseliny listové.

Soud bude mít jistě velice nelehkou úlohu. Ani částka, která by byla případně Evie přiznána není jistá, protože ještě nebyla vypočítána, jelikož je případ v řízení, ale paní Rodwayová novinářům před soudem řekla, že "bude velká".

Halle Berry přiznala, jaký nejnestydatější návrh dostala: Odmítla s tím, že praktika patří do filmů pro dospělé

Optimismus a nadšení do života

Evie na svých webových stránkách a Instagramu popisuje své životní motto jako "Najdi cestu, ne výmluvu". Na svých stránkách otevřeně popisuje, s jakými problémy se potýká, ale i navzdory těžkému osudu je z ní cítit velký optimismus a nadšení do života. Kromě toho, že soutěží na národní i mezinárodní úrovni v parkurovém skákání, vzdělává děti o neviditelných nemocech a pracuje na University of Nottingham. V roce 2018 se dokonce setkala s princem Harrym a vévodkyní Meghan, když vyhrála cenu Inspiration Young Person Award (Cena pro mladé a inspirativní) na charitativní akci Wellchild.

Valeria Lukyanova: Lidská panenka s prázdným pohledem


Úvodní foto: Profimedia
Zdroj:
Instagram

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM