Ostatní

Kamarádčin šimpanz ženě zdevastoval obličej, český chirurg odvedl skvělou práci

Redakce
Charla Nash byla krásná žena s neobyčejnou láskou ke zvířatům. Když ji však napadl šimpanz, který patřil její kamarádce, byl zázrak, že žena vůbec přežila. Dospívající šimpanz Travis ženě totiž doslova roztrhal obličej a utrhl ruce. Následující článek obsahuje obrázky, které nejsou vhodné pro citlivější povahy!
14. 03. 2022

Divoká zvířata jako domácí mazlíčci

V poslední době se rozmohl trend chovat divoká zvířata jako domácí mazlíčky, i když jsou k tomu občas alespoň z části pochopitelné důvody. Jedním z takových lidí byli i Sandra a Jerom Heroldovi, kteří adoptovali malého šimpanze Travise poté, co byla jeho matka zastřelena při pokusu o útěk z Missourské šimpanzí rezervace. Travis si na svoje nové rodiče velmi rychle zvyknul a dokonce se z něj stala jakási kombinace domácího mazlíčka a malého dítěte, kdy se například naučil jíst se svými majiteli u jídelního stolu. Travis také jezdil do místních obchodů a byl dobře známý v celé své čtvrti. Občas se dokonce objevil v některé z televizních reklam. Jeho adoptivní rodiče dokonce naučili Tracise řídit auto a prý byl několikrát spatřen za volantem, jak skutečně řídí. Když roku 2004 Jerome zemřel na rakovinu a krátce na to i jediný syn páru, Travis se stal pro truchlící Sandru náhradním dítětem.

Brutální útok

Travis nikdy nevykazoval známky agresivity ani násilí, dokud se ve svých 14 letech nezačal zničehonic chovat velmi rozrušeně. Sandra mu proto podala léky Xanax proti úzkosti do jeho odpoledního čaje, aby ho uklidila. Travis však poté vyběhl z domu s klíčky od auta a naléhal na Sandru, aby zavolala na pomoc svou kamarádku Charlu. Charla přijela, a to se jí stalo zcela osudným. Po jejím příjezdu se na ní Travis okamžitě vrhnul a útok byl naprosto brutální. Travis použil své obrovské zuby, aby Charle utrhl obě ruce. Poté zaútočil na její obličej, ze kterého vyrval rty, oční víčka, oči i nos. Kosti z jejího obličeje byly zcela roztříštěné. Útok trval 12 minut. Sandra mezitím panicky volala na tísňovou linku, kde se zoufale dožadovala o pomoc. V zoufalé snaze zachránit svou přítelkyni pak Sandra šimpanze bodla nožem. Když konečně dorazila pomoc a Travis se přiblížil k policejnímu s krvavými tesáky, policie ho okamžitě zastřelila.

Neuvěřitelná práce týmu lékařů

Zuřivý útok jí způsobil natolik vážná zranění, že ztratila polovinu krve a z jejího obličeje nezbylo téměř nic. Na chirurgii poté podstoupila sedmihodinovou operaci. Během několika dalších let byla provedena řada dalších transplantací a operací. Roku 2011 pomocí Dr. Bohdana Pomahače a jeho chirurgického týmu podstoupila transplantaci celé tváře a ruky, ale kvůli komplikacím neprospívaly a musely být odstraněny. Celkově však odvedl Bohdan Pomahač a jeho tým neuvěřitelný kus práce, díky kterým se ženě podařilo získat alespoň zčásti zpět tvar obličeje. Bohdan Pomahač navíc uvedl, že vyhlídky ženy jsou vynikající a určitě jí operace pomůžou cítit se znovu jako člověk. Prof. MUDr. Bohdan Pomahač M.D patří k nejuznávanějším plastickým chirurgům světa a dne 28. října roku 2015 byl dokonce vyznamenán prezidentem Milošem Zemanem medailí Za zásluhy.

profimedia-0198670565.jpg

Foto: Profimedia
Zdroj:
DailyMail

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM