Saturday Night Fever /
Celý playlist
Ostatní

Nic mě nezastaví

Redakce
EXPRES OLD(S)COOL: M People - Moving On Up (1993) | Jelikož zpěvačka manchesterských M People oslavila šestapadesáté narozeniny, připomeňme si tyto hitmakery tanečního popu 90. let.
21. 01. 2021


Diskotéková píseň o ženě, která se zdravě naštvala a vykopla svého partnera ze svého života, protože si to zasloužil, se objevila na druhém albu M People Elegant Slumming, které získalo v roce 1994 prestižní Mercury Prize pro nejlepší britskou desku roku. Zdaleka ne všichni tehdy ale jásali, protože kapela pozitivních hitů pro nenáročný poslech a diskotékový parket uzmula trofej takovým hudebním klasikám, jakými jsou dnes Music For The Jilted Generation od The Prodigy nebo Parklife kapely Blur.

Skupina vedená djem Mikem Pickeringem (odtud M People), který hrával ve slavném manchesterském klubu Hacienda, má na kontě dlouhou řadu hitů (One Night In Heaven, Search for the Hero a další), a to i díky nezaměnitelnému silnému altu zpěvačky Heather Small s karibskými kořeny a nejvyšším kokrhelem vlasů široko daleko. Heather od roku 2000, odkdy M People fungují pouze nárazově, vydala dvě sólová alba soulového ražení (největšího úspěchu se dočkal singl Proud) a dodnes koncertuje.Foto: Profimedia.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM