Ostatní

Dětské hollywoodské hvězdy vyrostly: Jak dnes vypadají a co dělají Karlík nebo Matilda?

Redakce
Ačkoliv si všichni tyto herce vybavujeme v jejich dětských rolích, dnes je jim kolem třicítky. Nejznámější dětské hvězdy Hollywoodu vyrostly. Jak dnes vypadají a co dělají dětští herci ze známých filmů? Kdo s herectvím skončil nadobro a kteří herci se mu věnují dodnes?
03. 12. 2021

Freddie Highmore zazářil jako Karlík

Jméno Freddie Highmore vám možná hned nic neřekne, ale jako malého Karlíka z filmu Karlík a továrna na čokoládu si jej jistě vybavíte. Ve vaší mysli je to stále malý chlapec, ale Freddie Highmore v únoru příštího roku oslaví své třicáté narozeniny. Jak se vlastně k této filmové roli dostal? Freddie měl to štěstí, že se narodil do rodiny, která se v šoubyznysu pohybuje. Jeho matka Sue je totiž známou lovkyní talentů. Mezi její slavné klienty patří například Daniel Radcliffe či herečka Imelda Staunton. Není tedy překvapením, že poprvé se Freddie v televizi objevil už jako sedmiletý. Přelomový byl však výše zmíněný snímek Karlík a továrna na čokoládu z roku 2005. Hlavní postavu Karlíka Bucketa si zahrál ve svých 12 letech. Dle režiséra filmu Tima Burtona má Freddie velký potenciál. Od té doby si zahrál v několika filmech, ale žádná role neměla takový úspěch jako Karlík. Jeho zatím posledním filmem je Velká španělská loupež, kde hraje geniálního inženýra.

Jak celebrity přitahují pozornost médií: Papírový sáček přes hlavu, postřelená snoubenka, holá hlava

Haley Joel Osment se proslavil díky filmu Šestý smysl

Haley Joel Osment se stal slavným díky své roli v mysteriózním thrilleru Šestý smysl z roku 1999. Tehdy si zahrál po boku slavného herce Bruce Willise. Ještě předtím ale zazářil v malé roli malého Forresta ve známém snímku Forrest Gump. Až Šestý smysl ho však učinil skutečně slavným dětským hercem. Následovala role ve filmu Pošli to dál, kde podal skutečně vynikající výkon. Haley Joel Osment se může pyšnit tím, že se stal nejmladším držitelem ceny MTV. Ačkoliv jeho další role možná nejsou tak velké, vidět jste jej mohli v řadě vedlejších rolí. Například ve filmech Zlo s lidskou tváří, Ve jménu ďábla či Náměsíčná.

Temné proroctví známé ruské astroložky: V roce 2022 nastane nový normál. Čeká nás extrémní počasí i vlna negativity, bod zlomu očekávejme v srpnu

Představitelka Matildy herectví nakonec zanechala

Výše jsme zmínili dva dětské herce, kterým se podařilo prosadit se i v dospělosti. Leckdy se však stává, že dětské hvězdy dráhu herectví posléze opustí. A to přesně udělala Mara Wilson, která se proslavila rolí chytré Matildy ve stejnojmenném snímku natočeném na motivy knihy Roalda Dahla. Mara Wilson původně začínala jako dětská herečka v reklamě, kde se objevila po boku svého bratra. Posléze si zahrála v seriálu Melrose Place. Filmaře zaujala, a tak se posléze objevila ve filmu Vánoční zázrak v New Yorku. Vrcholem její herecké kariéry byla role Matildy, kde si zahrála po boku hvězdného Dannyho De Vita. Za svůj herecký výkon získala dvě filmové ceny. V ten samý rok však herečce zemřela maminka. Ačkoliv Mara říká, že jí film pomohl přenést se přes ztrátu milované osoby, zároveň si prý tehdy uvědomila, že chce "vyrůstat jako normální dítě". Dnes je bývalé dětské hvězdě 34 let. Kariéru herečky pověsila na hřebík a momentálně se živí jako spisovatelka a redaktorka. Napsala i paměti, ve kterých popisuje dobu, kdy bývala dětskou hvězdou.


Zdroj úvodní fotografie: Profimedia

Zdroj informací: Osobnosti.cz, Looper

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM