Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Nejvíce náruživí králové v historii Anglie: Eduard VII. používal speciální křeslo, aby svou vahou nedrtil milenky

Redakce
Někdy člověk snadno zapomene, že i králové jsou lidské bytosti jako ostatní. A i králové mají své touhy. Někteří králové jsou věrní svým manželkám, někteří jsou impotentní a někteří se oddávají tělesným radovánkám, jak jen mohou. Podívejte se na tři krále, kteří se právem řadí mezi nejnáruživější monarchy v historii Anglie.
08. 02. 2022

Jindřich VIII. Tudor

Jindřich VIII. Tudor vládl v letech 1509-1547 a je známý tím, že měl hned šest manželek. Dvě z nich nechal popravit setnutím hlavy a dokonce založil vlastní církev, aby se mohl znovu oženit. Vzal si tři ze svých milenek: Anne Boleyn, Jane Seymour a Catherine Howard. Kromě těchto tří milenek měl Jindřich VIII. styk s mnohem více ženami, které si ho nakonec nevzaly. Král byl velmi tajnůstkářský a po svých románcích se snažil vždy zahladit veškeré stopy. Nicméně i seznam milenek, které se nakonec podařilo odhalit, je velice dlouhý. Jednou z jeho nejslavnějších milenek byla Mary Boleyn, sestra Anne Boleyn. Mary byla králova oblíbená milenka. S další milenkou, Bessie Blount, měl král nemanželského syna Henryho Fitzroye.

Bestiální levoboček Rudolfa II.: Spáchal na své milence natolik strašné zločiny, že ho otec nechal uvěznit do konce života

Karel II. Stuart

Karel II. Stuart vládl v letech 1660-1685 a vystřídal tak extrémně přísného Olivera Cromwella, který sesadil a popravil jeho otce Karla I. Karel II. byl přesným opakem krutého vojevůdce a politika Cromwella. Miloval život a krásné ženy a byl doslova posedlý milováním. Pro svou lásku k tělesným požitkům si dokonce vysloužil přezdívku „merry monarch“, což se dá přeložit jako „veselý panovník“. Přestože byl ženatý s portugalskou princeznou, oddával se potěšení se svými milenkami a zplodil mimo manželství spoustu dětí. Uznal dvanáct nemanželských dětí se sedmi různými milenkami. Karel II. trávil více času se svými milenkami než na důležitých schůzkách a rozhazoval za ně neskutečné jmění. Když mu parlament dal 5 milionů liber na boj proti Nizozemcům, král z částky utratil 2,3 milionu liber za své milenky. Milenky měl ze všech společenských vrstev, byly mezi nimi prostitutky, herečky i komtesy. Jeho sluha William Chiffinch byl přezdíván „královským pasákem“.

Zvrhlé praktiky z dob tudorovské Anglie: Krvavá afrodiziaka, rybí vnitřnosti jako antikoncepce a další nechutnosti

Eduard VII.

Eduard VII vládl v letech 1901-1910 a byl známý tím, že naprosto miloval sex. Podle jeho životopisců měl za svůj život nejméně padesát milenek. Mezi jeho nejslavnější milenky patřily herečky Lillie Langtry a Bernhard, společensky významné osobnosti jako Alice Keppe I. a dokonce i matka Winstona S. Churchilla lady Randolph Churchill. Eduard VII. se však neomezoval pouze na styk s významnými osobnostmi, mezi jeho milenky patřily i kurtizány či prostitutky. Utratil jmění za tři nejslavnější pařížské kurtizány, kterými byly Hortense Schneider, Cora Pearl a Giulia Barucci. Giulia Barucci byla dokonce nazývána „děvkou číslo jedna v Paříži“. Eduard VII. se údajně oddával potěšení nejméně čtyřikrát týdně od doby, kdy v 19 letech přišel o panictví, až do své smrti o padesát let později. To vychází na impozantních 10 000 pohlavních styků za život. Kromě milování Eduard VII. miloval také dobré jídlo a víno, což mělo za následek jeho nadváhu. Aby své milenky při aktu nedrtil svou vahou, používal tzv. Siege d’amour (křeslo lásky).

Jak by dnes vypadaly historické osobnosti? Napoleon splývá s davem, Shakespeare do seriálu!


Úvodní obrázek: Profimedia

Zdroje: BritishHeritage, HistoryExtra, Britannica

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM