Expres Drive /
Celý playlist
Ostatní

Největší stresaři a nerváci podle horoskopu: Na Raky funguje příroda, na Berany sport

Redakce
Stres všichni známe a ne vždy musí být negativní. Najdou se ale jedinci, na které stres působí téměř vždy škodlivě, protože si ho připouští více než ostatní. Navíc mívají zároveň problém negativní stres účinně odbourávat. Jaké znamení zvěrokruhu si připouští napětí víc, než je zdrávo, a co by mu mohlo pomoci se zrelaxovat?
04. 05. 2022

Raci, Ryby nebo Berani. Tato znamení mají většinou s ventilování starostí a nahromaděného psychického vypětí největší problémy. Proč tomu tak je a jak by si s ním měli poradit? Zjistěte, jak ventilovat přebytečný stres a dopřát si dostatek relaxace pro psychickou pohodu.

Rak

Raci bývají rodinné typy a často si berou na bedra starosti s celou svou rodinou. Navíc jim často dá práci skloubit svůj pracovní a rodinný život tak, aby s tím byli skutečně spokojení. Čas strávený s jejich blízkými je totiž pro ně ten nejdůležitější. Naštěstí bývá Rakům nápomocná v náročných otázkách i životních dilematech příroda. Procházka do přírody jim totiž dokonale srovná myšlenky a pomáhá jim uvědomit si, co od života skutečně chtějí. Pokud se tedy jako Rak potřebujete trochu uklidnit, neváhejte vzít celou rodinku a vyrazte na dlouhou túru po horách, nějaký výšlap na vyhlídku nebo piknik. Uvidíte, že se vám hned uleví a získáte prostor na srovnání všech nesrovnalostí v hlavě.

Čtěte také: Nejnebezpečnější znamení zvěrokruhu

Beran

Berani překypují energií. A právě jejich ohnivost je pro ně čas od času zároveň kamenem úrazu. Přebytečnou energii totiž musejí ventilovat, jinak se v nich hromadí v podobě stresu. Vhodné pro odbourávání stresu jsou pro ně především adrenalinové a netradiční zážitky i klasický sport. Čím častěji Berani něco podnikají, tím lépe pro ně a jejich psychickou pohodu. Samozřejmostí je pro Berany čas strávený s přáteli, ideálně při skleničce dobrého piva či vína, při kterém se bohatě odreagují. Pozor by si ale měli dát na svou vznětlivost, která jejich k psychickému napětí jen ještě více přispívá. Na výbušnost u nich platí například známé počítání do deseti nebo kurzy sebeovládání.

Kozoroh

Kozorozi patří mezi cílevědomé jedince a známé pracanty. Právě jejich workoholismus a neschopnost se alespoň na chvíli pozastavit a odfrknout si je často doběhne. Pokud se nenaučí najít si čas na relaxaci, hrozí Kozorohům vlivem nahromaděného stresu syndrom vyhoření. Aby tomu předešli, je důležité, aby se snažili najít si čas na své přátele a koníčky, kteří je přivedou na jiné myšlenky. Pomůže jim i to, že si nechají pomoct, když jsou v nouzi. K uvolnění a odbourání stresu u Kozorohů ale zabírá i oblíbená kniha, společenská hra nebo rozlouskávání záhad a hlavolamů. Zajímavé jsou pro Kozorohy například i únikové hry nebo hry s virtuální realitou, které naplňují jejich očekávání pokroků od moderní doby, takže je svým způsobem také uklidňují.

Psali jsme: Největší workoholici horoskopu

Ryby

Ryby jsou jedno z nejvíce melancholických znamení zvěrokruhu. Z velkého napětí a stresu mohou upadat do depresí nebo mít nevolnosti, které vyústí například i ve zvracení a žaludeční potíže. Hrozí jim také problémy s tlakem. Ke zklidnění rozbouřených pocitů jim pomáhá relaxační hudba, návštěva koncertu oblíbené kapely nebo úklid, které jim pomůže na chvíli opustit své vzdušné zámky a snění a soustředit se na realitu a nepodstatné maličkosti. Právě díky velkému úklidu se Ryby dostávají opět do psychické pohody, protože si při něm konečně mohou důkladně a pečlivě srovnat myšlenky.


Zdroje: prozeny.cz, horoskopy-online.cz
Úvodní foto: freepik.comDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM