Sunday Night Cream
Radek Honc
Celý playlist
Poslouchat online
Sunday Night Cream /
Celý playlist
Ostatní

Největší proměny Kristen Stewart (31): Od idolu puberťáků po princeznu Dianu

Redakce
Kristen Stewart (31) je jako chameleon. Dlouhé vlasy střídá s krátkými, tmavé s blonďatými a cizí jí není ani sestřih na ježka. Image mění nejen kvůli filmovým rolím, ale také podle nálady. Hvězda slavné upírské ságy momentálně zažívá nejzářivější období své kariéry a možná na ni právě čeká největší hollywoodská odměna.
24. 03. 2022

V noci z neděle na pondělí bude americká Akademie filmového umění rozdávat zlaté sošky, které jsou vrcholem v životě každého herce. Nominaci na Oscara si vysloužila i Kristen Stewart za ztvárnění princezny Diany v životopisném snímku Spencer (2021), a přestože zatím není jisté, zda sošku vyhraje, pojďte si připomenout její nejstylovější i nejděsivější proměny.

Čtěte také: Kristen Stewart je zasnoubená s půvabnou scenáristkou. Mezi bývalými partnery jsou však i slavní muži

Upírské začátky

Ačkoliv s hlavními rolemi měla zkušenosti, dokud se na plátně neobjevila coby Bella Swan v sáze Stmívání, svět si jí příliš nevšímal. Thriller Úkryt (2002), drama Mluv (2004) a komedie Chyťte tu holku (2004) z Kristen Stewart globální star zkrátka neudělaly. Masové popularity se dočkala v roce 2008, když spolu s Robertem Pattinsonem (35) zazářila v prvním díle o upírech. Jejich románek se nakonec přenesl i mimo kamery, jak fanoušci tajně doufali. Rok po premiéře finálové části s názvem Rozbřesk 2. část se však dvojice rozešla a milovníkům Twilightu zbyly jen oči pro pláč.

profimedia-0404402589.jpg

Ve Stmívání se Kristen Stewart objevila jako dlouhovlasá brunetka

Sestřih na kluka

Hereččina aférka s režisérem filmu Sněhurka a lovec (2012) Rupertem Sandersem (51) sice měla na rozpad jejího vztahu vliv, od té doby se už ale do náruče jiného muže Kristen Stewart nikdy nevrhla. Začala randit s holkami a změnou orientace šokovala svět. Umění překvapit je ostatně její specialitou. V březnu 2017 se ostříhala na ježka, přirozené barvě vlasů dala sbohem o rok dříve. V soukromém šatníku preferovala roztrhané kalhoty a volná trička, ale na červený koberec se šatů nevzdala.

profimedia-0324649108.jpg

Platinový sestřih na ježka si nemůže dovolit každá žena, Kristen ovšem v kombinaci s výrazným líčením nesmírně slušel

Neupravený vzhled

Bez pomoci vizážistek a stylistů se Kristen Stewart začala stávat terčem posměchu. Média plnily fotky neupravené herečky s mastnými a odrostlými vlasy. Negativní recenze dostávala za absenci ženskosti, nevydařené outfity i vagabundský vzhled. V novém zpracování snímku Charlieho Andílci (2019) ji diváci mohli alespoň na moment zahlédnout s dlouhými blond lokny. Paruka z ní holt vytvořila ženu splňující zažité standardy krásy. Člověk by čekal, že v 21. století už bude tak nějak jedno, jak kdo vypadá, důležitější je to, co umí.

profimedia-0435093188.jpg

Kam se poděla krásná Bella ze Stmívání, zaznívalo z internetových diskuzí na adresu Kristen Stewart

Jako princezna

Její proměna ve filmu Spencer (2021) naopak zaujala v pozitivním smyslu. Nikdo nečekal, že by se mohla princezně Dianě (†36) tolik podobat. Za svůj herecký výkon si Kristen Stewart vysloužila navíc nominaci na Oscara. Už za pár dní bude jasné, zdali si zlatou sošku skutečně odnese domů.

profimedia-0589830060-2.jpg

Kristen Stewart předvedla ve filmu Spencer fenomenální výkon a my jí držíme palce, aby Oscara získala

Kam dál? Celebrity, které se během pěti let změnily k nepoznání. Jak dnes vypadá Gwen Stefani nebo Kristen Stewart?

Zdroj fotografií: ProfimediaDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM