Ranní klub
Barbara Hacsi, Miloš Pokorný
Celý playlist
Poslouchat online
Ranní klub /
Celý playlist
Ostatní

Největší hudební bitvy: Justin Bieber vs Justice

Redakce
Když kanadský popový zpěvák Justin Bieber začátkem letošního roku vydal své nové album, potěšil možná svoje fanoušky, ale dost naštval fanoušky francouzské dvojice Justice i hudebníky samotné. Svoji novou desku totiž pojmenoval Justice, což je vzhledem k jeho křestnímu jménu docela vtipná přesmyčka. Už ale tak vtipné není to, že nechal na obal alba tento název vyobrazit logem, které je velmi podobné tomu, které už od poloviny nultých let používá právě francouzská elektronická dvojice.
29. 05. 2021

Francouzští Justice následně prostřednictvím svého labelu Ed Banger Records a také svého charismatického manažera Pedra Wintera (známého taky jako Busy P), kvůli tomu podali na Justina Biebra žalobu. Sporné podle nich má být jak celé logo, tak zejména písmeno "T" uprostřed, které je stylizováno do tvaru kříže, s čímž přišli Justice v poloviny nultých let na svém debutovém albu, které nemá žádný název, ale obecně se mu říká "Cross" (tedy "Kříž").

"Justin Bieber od Justice nedostal žádné oprávnění k užití jejich značky. Současně Justice nejsou v žádném spojení s Justinem Bieberem a jeho tvorbou," stojí přímo v žalobě i v tiskové zprávě, kterou Justice rozeslali médiím.

Bieber cover FB.jpg

Dále pak Justice, které tvoří Gaspard Augé a Xavier de Rosnay, poznamenali, že někteří z jejich fanoušků byli obalem Bieberova alba zmatení a domnívali se, že se jedná o společné album kanadského zpěváka a francouzského dua. Navíc tato záměna vůbec nemá být náhodná, tým kolem Biebera prý logo Justice okopíroval zcela záměrně. Dokládat to má mail z dubna 2020, kdy někdo z Bieberova týmu kontaktoval zástupce Justice a pokoušel se od nich získat kontakt na osobu, která logo Justice navrhla (tou je známý grafik s pseudonymem So Me, který stojí za vizuální identitou celého labelu Ed Banger). Label proto požádal soud, aby Justin Bieber přestal toto logo v souvislosti se svojí deskou okamžitě používat. Na výsledek se zatím čeká, ale na pivo spolu asi tihle tři hned tak nezajdou.Foto: Justin Bieber

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM