Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Nejkrásnější ženy za posledních sto let: Splňují i dnešní ideály krásy?

Redakce
Krása je velmi subjektivní záležitost, přesto vždy byly některé ženy považovány za symbol krásy a ostatní ženy toužily vypadat jako ony. Jedny z nejkrásnějších žen za posledních sto let nabídlo i stříbrné plátno, kde tyto krásky zazářily. Jak obstojí s dnešními ideály krásy?
20. 10. 2021

Grace Kelly

Grace Kelly se narodila 12. listopadu roku 1929 v Pensylvánii v USA. V hereckém světě její hvězda vyšla, když jí bylo pouhých dvacet let a její krásná tvář a talent sklízely úspěchy, dokud se ve svých 26 letech neprovdala za monackého knížete Rainiera III., čímž získala titul Její knížecí Jasnost kněžna monacká. Poté odešla ze světa filmu a přijala své oficiální povinnosti jako kněžna Grace.

Čtěte také: Pět nejkrásnějších žen na světě v roce 2021

Sophia Loren

Sophia Loren se narodila 20. září roku 1934 v Římě. Tato italská kráska debutovala v pouhých 14 letech v soutěži krásy. Ačkoliv nebyla pro své herecké schopnosti uznávána až do 60. letech 20. století, poté se z ní stala hvězda světové kinematografie a stala se sexuálním symbolem své doby. Za svou hereckou kariéru pak získala i dva Oscary a další z nejuznávanějších cen.

Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor se narodila 27. února roku 1932 v Londýně ve Velké Británii. Její krása sice přitahovala zástupy mužů, ale vztahy v jejím divokém milostném životě vždy příliš nevydržely, jelikož byla hned osmkrát vdaná. Hvězdnou kariéru započala již jako dítě, poté se z ní stala jedna z největších hollywoodských hvězd stříbrného plátna 20. století, kdy za svou kariéru obdržela i dva Oscary a další významné ceny.

Ženy sociopatky: Jsou nebezpečné a zákeřné. Naučte se je rozpoznávat a zjistěte, zda jste se s některou z nich už potkali

Brigitte Bardot

Brigitte Bardot, která je také často přezdívaná BB, se narodila 28. září roku 1934 v Paříži. Bardot se stala samotnou definicí sex-symbolu, kdy ztělesňovala všechno, co si žena mohla přát. Herečka však neproslula pouze nádhernou tváří, ale také hereckým talentem, který předvedla hned ve 47 filmech a na jevišti v muzikálech. Filmovou kariéru se však rozhodla v roce 1973 ukončit a dále se naplno věnovat boji za práva zvířat, kterému se věnuje do dnešních dnů.

Lauren Hutton

Mary Laurence "Lauren" Hutton se narodila 17. listopadu roku 1943. Tato krásná herečka a modelka sice nepatří mezi konvenční ideály krásy, jakými byly třeba Sophia Loren nebo Grace Kelly, ale přesto se stala světově uznávanou modelkou a několikrát ozdobila obálky světových magazínů.

Cindy Crawford

Cindy Crawford se narodila 20. února roku 1966 v Illinois v USA. Tato herečka a bývalá supermodelka zdobí obálky časopisů a obrazovek již téměř třicet let a její tvář patří mezi nejznámější na světě. Byla obdařena krásou od přírody a také mimořádným talentem, díky kterému nelze na její krásnou tvář jen tak zapomenout. Není krásná však jen vzhledem; podporuje charitativní činnost zaměřenou na léčbu a výzkum leukemie.

Penelope Cruz

Penelope Cruz se narodila 28. dubna roku 1974 v Madridu ve Španělsku. Tato španělská herečka je symbolem krásy do dnešních dnů, kdy svým vzhledem i způsobem vyjadřování vzbuzuje v ostatních úžas. Je také jednou z mála španělských hereček, které se prosadily v Hollywoodu. Svým hereckým nadáním a krásou těší diváky do dnešních dní, kdy natáčí stále nové filmy. Také se pravidelně umisťuje v žebříčku 100 nejkrásnějších žen světa, takže o tom, zda splňuje dnešní ideály krásy, není pochyb.

Kam dál? Karel Och: Uma Thurman mě obvinila, že kvůli mně znovu kouří

Zdroje: Insider, The Guardian, Britannica, France Today, Female, Pantheon, W
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM