Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Nejděsivější sérioví vrazi: Zdánlivě vzorný námořník vraždil prostitutky v přístavech

Redakce
John Eric Armstrong si vybíral své oběti ve Spojených státech ale i například v Thajsku. Vraždil v letech 1990 až 2000 a během svého vražedného běsnění zabil více než 18 obětí. Nyní si odpykává trest doživotí v nápravném zařízení Earnesta C. Brookse v Michiganu.
11. 10. 2021

Nepříjemné dětství a pokus o sebevraždu už v šesti letech

John Eric Armstrong se narodil 23. listopadu roku 1973 v Severní Karolíně v USA. Smůla ho provázela už od útlého dětství. Ve dvou letech vypadl z okna, vyvázl však pouze se zlomenou rukou. V jeho pěti letech mu zemřel mladší bratr ve věku dvou měsíců na SIDS (syndrom náhlého úmrtí), což zasáhlo celou jeho rodinu. Nejspíš to byl i spouštěč jeho depresí a úzkostí, kterými Armstrong později trpěl. Ve svých pouhých šesti letech se pokusil o sebevraždu, když vjel na kole do rušné silnice mezi vozidla. Smrt jeho bratra silně poznamenala i jeho otce, který jej po smrti bratra začal fyzicky týrat a dokonce pohlavně zneužívat. V roce 1988 byl pak patnáctiletý Armstrong hospitalizován v psychiatrické léčebně, jelikož se zhroutil poté, co s ním spolužačka odmítla souložit.

Čtěte také: Kdysi lidé zasílali své děti poštou: V jakém stavu tehdy došly?

Za první vraždu nebyl nikdy souzen

Po propuštění z psychiatrické léčebny, kdy mu bylo pouhých sedmnáct let, údajně spáchal první vraždu, ke které se v roce 2000 při svém zatčení doznal. Vraždu se však pro nedostatek indicií nepodařilo vůbec prokázat, Armstrong tak za ni nikdy nebyl souzen. V posledním ročníku střední školy mu jeho přítelkyni přebral jeho úhlavní nepřítel, který ji zahrnoval dárky. V Armstrongovi se tak probudila silná nenávist k prostitutkám, které podle něj dělaly sex také jen za úplatu. Nenávist v něm byla natolik silná, že se rozhodl, že bude prostitutky vraždit. Díky svým sadistickým sklonům své oběti většinou znásilnil a uškrtil.

Psali jsme: Hudebníci za mřížemi

Zdánlivě vzorný námořník vraždil prostitutky v přístavech

Po střední škole, kterou dokončil s relativně dobrým prospěchem, ihned nastoupil k americkému námořnictvu. Zde se prezentoval jako vzorný námořník, který dokonce obdržel hned pět medailí a čtyři stužky za zásluhy a dobré chování. Jenže putování po přístavech využíval ke svému vražednému řádění, kdy tak vraždil prostitutky z celého světa. Mezitím se stihnul i oženit, kdy si roku 1998 vzal Katie Rednoske, která mu porodila dva syny. Když mu bylo 26 let, byl vyslýchán jako svědek k případu mrtvé dívky, kterou údajně našel mrtvou v řece. Díky rozboru DNA se však prokázalo, že mezi ním a dívkou je jistá spojitost a čekalo se na rozbory dalších vzorků. Během čekání na výsledky však byly zavražděny další tři dívky a Armstrong tak byl v dubnu roku 2000 zatčen a obviněn z jedné z vražd. V červnu roku 2001 s ním bylo zahájeno nové soudní řízení, kde byl obžalován z jedenácti vražd na území Seattlu, Havaje, Hongkongu, Virginie, Severní Karolíny, Thajska a Singapuru. Kromě toho byl Armstrong odsouzen za dalších pět vražd, tři pokusy o vraždu a loupež na doživotí v nápravném zařízení Earnesta C. Brookse v Michiganu. Jeho rodina i okolí byli jeho zatčením šokováni, jelikož se vždy projevoval jako mírumilovný a velmi příjemný soused i jako milující manžel.

Kam dál? Proč si lidé kdysi fotili své mrtvé příbuzné? Tento zvrácený a výdělečný zvyk hrál důležitou roli


Zdroje: Murderpedia, kniha Andrej Drbohlav – Psychologie sériových vrahů
Zdroj úvodní fotografie: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM