Večerní show
Radek Honc, Vladimír Pavlík
Celý playlist
Poslouchat online
Večerní show /
Celý playlist
Ostatní

Nejchytřejší celebrity a jejich studijní obory

Redakce
Řada celebrit se již na střední škole věnovala hlavně herectví, zpěvu či dalším uměleckým aktivitám, které je připravily na jejich budoucí kariéru v šoubyznysu. Najdou se však i tací, kteří dlouho tápali a rozhodli se studovat vysokou školu s úplně jiným zaměřením. Překvapí vás, jaké obory si slavné hvězdy vybraly.
04. 05. 2021

Ashton Kutcher zvolil obor Biomedicínské inženýrství

Dnes je Ashton Kutcher (43) známý hlavně jako herec, ale původně se chtěl věnovat úplně něčemu jinému. Jeho první volbou byl obor Biomedicínské inženýrství, který studoval na univerzitě v Iowě. Důvod, proč si zvolil zrovna tento obor, vás dojme. Chtěl totiž pomoci svému dvojčeti, Michaelovi Kutcherovi. Ten totiž bojuje s dětskou mozkovou obrnou a má za sebou už tři operace srdce. Ashton Kutcher tedy hledal způsob, jak mu ulehčit život. Ashton Kutcher studium nedokončil, protože tehdy dostal zajímavou nabídku na modeling a také už začínal svou hereckou kariéru. Nicméně o biomedicínské inženýrství se stále zajímá a investoval peníze do biotechnologických firem, které se snaží usnadnit život pacientům s amyotrofickou laterální sklerózou a Parkinsonovou chorobou.

Ashton profimedia-0097906713.jpg

Julia Roberts chtěla být veterinářkou

Stačilo málo a Julia Roberts (53) by nikdy nezazářila ve filmu Pretty Woman. Od malička měla totiž jiný sen – chtěla se stát veterinářkou. Studovala veterinární lékařství na univerzitě v Georgii, ale nakonec se rozhodla po vzoru svých rodičů věnovat se herectví. Láska k přírodě a zvířatům jí však zůstala. V roce 2000 strávila několik týdnů v Mongolsku s kočovnou rodinou, kde měla možnost spatřit divoce žijící koně. Julia Roberts se také angažuje v řadě environmentálních aktivit, namluvila například video Matka příroda, ve kterém promlouvá o její důležitosti. Dále se snaží pomáhat zvířecím útulkům.

Lisa Kudrow se původně věnovala psychobiologii

Herečku Lisu Kudrow (57) proslavila její role ztřeštěné Phoebe v seriálu Přátelé. Než začala hrát, věnovala se něčemu zcela odlišnému. Vystudovala bakalářský obor Psychobiologie na soukromé univerzitě Vassar College. Tato vědní disciplína se zabývá rolí fyziologických faktorů při konstituování psychických jevů. Lisa Kudrow se v rámci svého výzkumu specializovala na migrénu a její souvislost s tím, jestli jsou pacienti, kteří jí trpí spíše praváci, nebo leváci. Ve své práci došla k závěru, že to, kterou rukou píšete, nehraje žádnou roli a nemá to souvislost s tímto onemocněním. Na výzkumu spolupracovala se svým otcem, který je uznávaný neurolog. Oba dva trpí častými migrénami, proto není překvapivé, že se rozhodli zkoumat právě tuto oblast.

Lisa Kudrow profimedia-0546415136.jpg

Mayim Bialik je neurovědkyně nejen v seriálu

Mayim Bialik (45) si v seriálu Teorie velkého třesku zahrála vědkyni Amy Farrah Fowler, která se specializuje na neurobiologii. Herečka s českými kořeny je ovšem vědkyní i ve skutečnosti, dokonce se věnuje stejnému oboru – neurovědě. Po dokončení doktorského studijního programu na Kalifornské univerzitě v Los Angeles získala titul PhD. Její závěrečná práce se týkala výzkumu pacientů, kteří trpí vzácným Prader-Williho syndromem, což je genetická vrozená porucha, která obvykle vede k mírné mentální retardaci a obezitě. Momentálně však chce Mayim Bialik dále rozvíjet svou hereckou kariéru, nyní je ke zhlédnutí seriál Call Me Kat, kde hraje hlavní roli Kat, která svou matku zklame natolik, že úspory na její svatbu raději investuje do otevření nového podniku – kočičí kavárny.

Mayim profimedia-0602607405.jpgFoto: Profimedia.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM