Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Na zdraví! Machine Gun Kelly oslaví 32. narozeniny, co o něm nevíte?

Redakce
Zazpíval si s Jamesem Arthurem i Camillou Cabello, chytil se ve světě filmu, naštval Eminema a vypil krev Megan Fox. Richarda Colsona Bakera, kterého znáte pod stejným pseudonymem jako amerického gangstera, čeká zítra divoká party. Machine Gun Kelly oslaví 32. narozeniny.
21. 04. 2022

Než začal žít svůj americký sen naplno, bydlel s rodiči v Egyptě i Německu. Do rapové muziky se zamiloval už na zakládce v Coloradu, dospívání však strávil v Clevelandu. Průlom v jeho hudební kariéře nastal v roce 2010, když vydal singl Alice in Wonderland. Od té chvíle je Machine Gun Kelly součástí rapové subkultury, kterou opepřil nejen o originální rýmy, ale také ostře sledovaným beefem s Eminemem (49).

Čtěte také: Rapperka Lizzo a její šílený šatník: Nahota je v něm hlavní součástí

Zločinec, či mistr rapu?

Richardovo umělecké jméno vychází z jeho rapového stylu, který se vyznačuje rychlým tempem. Zároveň také odkazuje na George Barnese. Zločinec, jemuž se přezdívalo Machine Gun Kelly, působil v časech prohibice a za únos ropného magnáta, pašeráctví a ozbrojené loupeže byl odsouzen na doživotí. Ve věku 59 let zemřel ve vězení na infarkt. Další nositel gangsterského pseudonymu snad nemá podobné lumpárny v plánu. Do novinových titulků jej dostala slovní přestřelka s legendou rapu i zásnuby s hollywoodskou star.

Kdo s koho aneb MGK vs. Eminem

Vyhrocený spor mezi populárními interprety odstartoval v roce 2012, když se Machine Gun Kelly aka MGK vyjádřil na adresu dcery Eminema. Viděl její fotku a na Twitter napsal, že je zatraceně sexy. Vzápětí dodal, že to myslel tím nejuctivějším způsobem, protože Eminem je král. Hailie Jade Scott bylo v té době šestnáct let. Její otec však tehdy nechal poznámku bez povšimnutí a do drzého amanta se pustil až v roce 2018. Věnoval mu diss track (song, jehož účelem je druhého diskreditovat) s názvem Not Alike, který vyšel v novém albu Kamikaze. Jenže MGK si to nenechal líbit a oplatil mu stejnou mincí. Jeho skladba Rap Devil, kde se obouvá do Eminema, bourala příčky hitparád.

Po deseti dnech nabral vyhrocený spor nabral na obrátkách. Eminem zveřejnil na netu singl Killshot a na mladším raperovi nenechal nit suchou. Den po vydání se stal diss track osmým nejsledovanějším videem na YouTube, protože během 24 hodin nasbíral přes 38 milionů zhlédnutí. Fanoušci šíleli nadšením, ale ani dnes není vlastně jasné, kdo bitvu vyhrál. Obě skladby se staly extrémně populárními. Na počet přehrání by však zvítězila ta Eminemova.

Táta drsňák a krvavé zásnuby

Soukromý život Machine Gun Kellyho je také pořádná jízda. V pouhých devatenácti letech se stal otcem milované dcery Casie. Hudebníkova ex Emma Cannon (32) ovšem netouží být středem pozornosti, a tak se toho o ní příliš neví. Současná partnerka kontroverzního rapera je přesný opak. Ostatně Megan Fox (35) je zvyklá pohybovat se v záři reflektorů už pěkně dlouho. Hereččin šatník působí na fotografy jako magnet a stejný efekt má také jejich vztah. S Machine Gun Kellym tvoří pár od roku 2020, letos v lednu oznámili zásnuby a své fanoušky překvapili dodatkem, že na stvrzení své lásky vzájemně ochutnali svou krev.

MGK v Praze

Kromě rapu se Machine Gun Kelly věnuje rovněž herectví. Zahrál si v dobrodružném sci-fi Nerve: Hra o život (2016), v desetidílné hudební komedii Roadies (2016) a po boku Sandry Bullock (57) se objevil také v napínavém thrilleru V pasti (2018), který patřil k největším trhákům Netflixu. Pokud ho ale chcete spatřit na vlastní oči, pořiďte si lístky do pražské Tipsport Areny. Devatenáctého září zde bude mít koncert!

Kam dál? Hříšná Megan Fox vyrazila na party v saku bez kalhot. Fanoušci píší: Jsi bohyně!


Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM