Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Mladé maminky showbyznysu: Kdo rodil ve dvanácti a které celebritě sebrali děti?

Redakce
Vydávaly desky, hrály ve filmech a rozjížděly byznys v kosmetickém průmyslu. Přesto si v nabitém rozvrhu našly čas na rodinu. Které celebrity se zhostily role matky ještě před pětadvacátými narozeninami. A která rodila, když byla ještě dítě?
06. 05. 2022

Den matek se u nás slaví už od roku 1923. Svátek připadající na druhou květnovou neděli byl v dobách totality ale poněkud upozaděn, větší význam se přikládalo březnovému MDŽ. Obě data však představují příležitost, jak potěšit maminku drobným dárkem. Stihli jste to včera? Pak si dopřejte chvíli klidu a omrkněte slavné tváře, které rodičovství vůbec neodkládaly.

Čtěte také: Slavné ženy, které se rozhodly stát matkami až po čtyřicítce

Britney Spears: 24 let

Měla za sebou rozchod s Justinem Timberlakem, líbačku s Madonnou i jednodenní manželství s kamarádem z dětství, když si brala tanečníka Kevina Federlina. První syn Sean Preston (dnes 16) se čerstvě sezdanému páru narodil v roce 2005. V té době bylo popové divě 24 let. Ačkoliv byla na vrcholu kariéry, dala přednost rodině, a protože po ní velmi toužila, druhého syna Jaydena Jamese (15) přivedla na svět hned záhy. Britney Spears (40) se ovšem potýkala s poporodní depresí a začala padat ke dnu. Zažádala o rozvod, propadla alkoholu i drogám, oholila si hlavu a kluci připadli do péče Kevina Federlina. Od roku 2008 žila Britney v nuceném opatrovnictví. Vlastní otec nad ní převzal absolutní kontrolu a vymanit se z jeho spárů se zpěvačce podařilo teprve loni. S dlouholetým přítelem Samem Asgharim (28) se aktuálně těší na miminko.

Reese Witherspoon: 23 let

Ve stejném roce, kdy mělo premiéru romantické drama Velmi nebezpečné známosti (1999), se hlavním hrdinům úspěšného snímku narodila dcera Ava (22). Reese Witherspoon (46) to s hercem Ryanem Phillippem (47) klapalo na plátně i v soukromí, přesto se šťastného konce nakonec nedočkali. Narodil se jim ještě společný syn Deacon (18), o pět let později se však rozvedli. Nezapomenutelná představitelka Pravé blondýnky (2001) žije od roku 2011 s hledačem talentů Jimem Tothem (51), se kterým vychovává dalšího syna jménem Tennessee James (9).

Kylie Jenner: 20 let

Nikdy se netajila tím, že chtěla být mladá máma, svému přání opravdu dostála. První dítě porodila ve dvaceti a letos v únoru pořídila dcerce Stormi (4) brášku. Jméno nového přírůstku je pro veřejnost ovšem záhadou. Kylie Jenner (24) jej původně představila jako Wolfa, jenže po měsíci si to rozmyslela a prostřednictvím sociálních sítí světu vzkázala, že k jejímu synovi zkrátka nepasuje. Změnu musí potvrdit úředně, ale na to, jak se bude chlapec finálně jmenovat, si zřejmě ještě chvíli počkáme. Mimochodem otcem malých sourozenců je rapper Travis Scott (31), s nímž se dala podnikatelka dohromady v roce 2017.

Eva Burešová: 23 let

I populární česká herečka se do mateřství vrhla poměrně brzy. V roce 2017 se jí narodil syn Nathaniel Adam Salvatore. První prostřední jméno Adam vybrala kvůli tomu, že je prvorozený, a druhé prostřední jméno přidělila novorozenci jeho kmotra. Protože příjmení má chlapec po tatínkovi, začala herečka používat Salvatore i ve vlastním jméně, aby měla se synem alespoň jedno společné. S hudebníkem Michaelem Krásným (38) už pár netvoří. Eva Burešová (28) momentálně září po boku šéfkuchaře Přemka Forejta (35), se kterým čeká miminko.

Aretha Franklin: 12 let

Rekordmankou mezi slavnými mladými matkami je žena, které se přezdívalo Královna soulu. V hudební branži se pohybovala přes padesát let, a přestože v roce 2018 podlehla rakovině slinivky, její odkaz žije dál. O tom, jak skvělá byla hudebnice, svědčí 18 cen Grammy, které během kariéry posbírala. Jenže dětství Arethy Franklin (†76) příliš šťastné nebylo. I proto se o něj s novináři nikdy dělit nechtěla. Prvního syna porodila v pouhých dvanácti letech, druhý přišel na svět, když bylo zpěvačce čtrnáct. Otcové byli spolužáci ze školy. Později měla Aretha Franklin ještě další dva syny, každý měl jiného tatínka.

profimedia-0098210488.jpg

Kam dál? Zazpívejte mamince s láskou a Elvisem, Ozzym, Lunetikem nebo drsnými rappery


Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM