Totally Wired /
Celý playlist
Ostatní

Maybach představil šokující koncept dvoumístného luxusního kupé

Redakce
Slovní spojení "luxusní dvousedadlové elektrické terénní kupé" je samo o sobě dost divočina. A když navíc dodáme ještě značku Maybach, která se k takovému konceptu zdánlivě vůbec nehodí. A přesto právě ona s ním přišla. Mateřská automobilka Mercedes představil naprosto nepravděpodobnou studii, která má vzdávat poctu nedávno zesnulému vlivnému módnímu návrháři Virgilu Ablohovi.
14. 12. 2021

Pokud jste o Ablohovi nikdy neslyšeli, vězte, že mladý Američan pracoval jako umělecký ředitel značky Louis Vuitton, založil a vedl značku Off-White a začínal jako stážista u Fendi společně s Kanye Westem a nedávno podlehl zhoubnému nádoru cév.

Project Maybach 2.jpg

Vyrábět se nebude, jediný exemplář půjde do muzea

Project Maybach, jak Mercedes tuhle nezvyklou poctu nazval, se těžko popisuje. Téměř šest metrů dlouhé kupé má nizoučkou střechu, ale vysoký a hranatý ponton karoserie, obrovské terénní pneumatiky, masivní ochranné kryty nárazníků a podvozku, nýtované nástavce blatníků a kolem kabiny vnější ochrannou klec s integrovaným střešním nosičem. Neuvěřitelně dlouhá kapota motoru obsahuje solární panely, na obdélníkové přídi i zádi najdete kulaté diodové světlomety – vpředu pak doplněné ještě dvěma čtveřicemi přídavných světel na nárazníku a na přední straně střešního nosiče.

Uvnitř najdete sedačky jak ze Star Treku, celý interiér je vyvedený v matné pískově béžové barvě, podobně jako boky karoserie. Přestože mnozí rappeři by za takovéto auto značce utrhali ruce a vyvážili ho zlatem a diamanty, podle vyjádření značky se nebude vyrábět. Není to ovšem jen počítačová studie, auto existuje, je pojízdné a bude vystaven v muzeu Rubell v americkém Miami na Floridě, kde bude připomínat slavného návrháře.

Project Maybach 3.jpg

Foto: Daimler AG

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM