Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

LP: V Česku miluji Colours a pivo. Je nejlepší na světě

Redakce
Večerní show získala opravdu exkluzivního hosta, i když jen na telefonu. Vlado zavolal do USA zpěvačce Lauře Pergolizzi, kterou fanoušci znají jako LP.
16. 03. 2021


Vítej na vlnách rádia Expres FM a díky, že sis na nás udělala čas.
Žádný problém.

Kvůli Covidu 19 žijeme všichni v dost šílených časech. Co celá tahle situace znamená pro tebe, a jak se s tím vším pereš?
Snažila jsem se přizpůsobit a asi jsem to i zvládla. Myslím, že člověk se musí umět přizpůsobit. Bývám z toho všeho občas dost smutná, ale celkově jsem v pohodě. Prostě jen sedím doma asi jako většina lidí. Snažím se zůstat pozitivní a do toho pracuji. Snažím se být připravená na vše další, co přijde.

Takže to bereš tak, že máš víc času na nahrávání nové hudby?
Přesně tak. Album, na kterém pracuji, bude dost jiné. Většina písní, co na něm bude, je vlastně dost jiná, jako moje předešlé věci.

11. března si vydala nový singl One Last Time, ve kterém vzpomínáš na milovanou osobu. Je to někdo konkrétní nebo co ten text pro tebe znamená?
Je to tak trochu kombinace několika osob. Je to o bývalých láskách, ale i rodičích, o které jsem přišla. Tak nějak všechno pohromadě, takže chvíli je to velmi konkrétní a chvíli méně.

Takže je to o všech skvělých lidech tvého života?
Taky. Ale i pocitech, které jsem cítila v určitých částech života a moje vlastní verze toho, jak si je vybavuji.

Venku už je i video s modelkou a herečkou Jamie Kingovou, proč sis vybrala zrovna ji? Prostě se ti líbila nebo se znáte?
Ano, jsme si dost blízké. Jsme velmi dobří přátelé. Upřímně, když se na ni v tom videoklipu díváte, tak vidíte, že je úžasná a báječně se nám do něj hodí. Při každém pohybu je opravdu okouzlující a zároveň dokáže kolem sebe vykouzlit skvělou náladu. Byla jsem velmi ráda, že do toho šla. Zpětně si neumím představit, že bych to točila s někým jiným.

Video vypadá, jako byste točili někde ve Španělsku, je to tak?
Točilo se to v Los Angeles v jednom historickém sídle The Paramout Estate. Ale je pravda, že to trochu vypadá, jak nějaký starý německý zámek. (smích) Ale to už je šoubyznys, ale ten dům je opravdový. Byl postavený někdy ve 30. letech a je to opravdu krásné místo.

Jak dlouho budeme ještě čekat na nové album?
Mělo by vyjít pravděpodobně v září.

Dočkáme se mezitím ještě dalších singlů?
Určitě ano.

V červnu začíná tvoje evropská tour, tak jak se těšíš až budeš zase hrát před lidmi?
Už se nemůžu dočkat. Koncertování mi hrozně chybí. Je to jedna z věcí, u které se nemůžu dočkat, až se mi vrátí zpět. Myslím, že po tomhle všem nebudu chtít, aby ta tour někdy skončila. Víš jak (smích) – nikdy nevíš co se zase pokazí.

Jak je to vlastně dlouho co jsi naposledy koncertovala?
No, měla jsem pauzu už asi tři měsíce před tím, než u nás začal lockdown, takže už to bude tak rok a půl.

16. červenec bude velmi důležitý den pro všechny tvé české fanoušky. Ty se totiž budeš vracet na festival Colours of Ostrava. Pamatuješ si ještě tenhle 4 roky starý koncert z Ostravy?
O můj bože, jasně! Upřímně je to jeden z koncertů, který se mi vryl do paměti. Vzpomínám, jak jsem nastoupila na stage, na které bylo takové molo, a díky němu jste byli opravdu blízko u lidí a všichni křičeli nadšením. Tenkrát jsem upřímně vůbec nečekala, že to bude tak skvělý. Nikdy totiž nevíte, někdy je to na festivalech jako, že si to jen odzpíváte, ale tedy to bylo masivní. Já si vlastně nikdy dopředu nezjišťuji pro kolik lidí budu hrát, ale když někdy vidím ten poprask okolo, tak si říkám, že by bylo lepší, kdyby mě nikdo neznal. (smích) Už jsem taková… prostě se vrhnu na stage a nějak to dopadne.

LP a dav Zdeno Hanout CoO 2017 menší.jpg

LP na svých oblíbených Colours of Ostrava. Foto: Zdenko Hanout, Colours of Ostrava 2017

A co za koncerty máš vlastně nejradši, spíš v halách nebo festivaly?
Těžko říct, ale mám ráda obojí. Ale někdy, když za sebou mám tuny hraní na festivalech, tak jsem vděčná, že je po všem. Někdy mi to připadá jak řvaní do polštáře a člověk u toho přijde o svůj hlas. Vždycky usiluji o ten nejlepší zvuk mého hlasu, aby mi pak nikdo neřekl, že jsem nějak podváděla.

Možný by se hodila ještě poslední otázka na Česko. Co je vlastně tvoje první vzpomínka, když někdo řekne Česká republika?
První, co se mi určitě vybaví, je ten koncert na Colours of Ostrava a druhá věc je určitě pivo. (smích)

Doufal jsem, že to řekneš.
No jasně. Upřímně mám pivo ráda a vždycky, když někdo říká, že nejlepší jsou německá nebo belgická piva, tak já nesouhlasím. Myslím, že v Čechách dělají to nejlepší pivo. (smích)

Ve čtvrtek 18. března budeš mít narozeniny, máš nějaké narozeninové přání?
Jediné, co si teď přeji, tak je vyrazit na tour a zase vidět své fanoušky. To je to nejlepší přání, které se mi může splnit. Cítit, že můžu zase dělat své fanoušky šťastné. To je něco, co opravdu potřebuji a z čeho jsem nadšená.

Já ti budu držet palce, aby se všechna tvá přání splnila a díky moc za tvůj čas. Bylo mi potěšením.
Taky díky moc a mějte se fajn.Titulní foto: Zdenko Hanout, Colours of Ostrava 2017

Diskuze
Máme nové diskuze!
Sdílejte

Další na Expres FM