Sunday Night Cream
Radek Honc
Celý playlist
Poslouchat online
Sunday Night Cream /
Celý playlist
Ostatní

Legendární Pink Floyd se znovu sešli a po 28 letech vydali nový singl na podporu Ukrajiny

Redakce
Kapela Pink Floyd vznikla v roce 1964 a ihned se stala jednou z vůdčích kapel psychedelického art rocku. Celkem vydala dvanáct alb, kterých se po celém světě prodalo přes 200 milionů kopií. Pink Floyd se rozpadli v roce 1995 a s výjimkou jednoho koncertu v roce 2005 se již nikdy nedali dohromady. Až nyní…
09. 04. 2022

Pink Floyd dali kapelu zpět dohromady pro dobrou věc uprostřed probíhající války na Ukrajině a fanoušci se nemohou nové písně nabažit.

Nový singl po 28 letech!

Anglické rockové legendy vydaly svůj první singl po 28 letech, který spojuje zakládajícího člena a bubeníka Nicka Masona s kytaristou Davidem Gilmourem , dlouholetým spolupracovníkem Pink Floyd a baskytaristou Guyem Prattem a klávesistou Nitinem Sawhneym. Veškerý výtěžek půjde na humanitární pomoc na Ukrajině.

Válka je vůl, dejte šanci míru: Slavné protiválečné písně

K Ukrajině má kytarista velice blízko

„Jako mnoho lidí jsme pociťovali zuřivost a frustraci tohoto odporného činu nezávislé, mírumilovné demokratické země, která byla napadena a její lid je vražděn jednou z hlavních světových mocností,“ řekl Gilmour (76), který má snachu z Ukrajiny. Ukrajinské kořeny tak mají i jeho vnoučata.

Unikátní skladba s vokály ukrajinské kapely

Skladba obsahuje vokály Andriye Khlyvnyuka z ukrajinské kapely Boombox, převzaté z nedávného instagramového videa, na kterém zpívá ukrajinský protest song.

Pink Floyd se silně distancují

Pink Floyd již dříve oznámili, že stahují veškerou svou hudbu od roku 1987, stejně jako všechny Gilmourovy sólové nahrávky, od poskytovatelů digitální hudby v Rusku a Bělorusku.

Poslechněte si zážitky z Ukrajiny:Zdroj: CNN, Insider
Zdroj fotografie: Warner Music

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM