Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Ostatní

Kosmetické trendy: Proč si ženy holí obličej a podpaží i nohy nechávají zarůst?

Redakce
Když v roce 1999 zamávala Julia Roberts svým fanouškům a pohotový fotograf zvěčnil hereččino neoholené podpaží, putovala momentka snad do všech novin světa. Zatímco někteří hollywoodskou hvězdu za přírodní look nekompromisně odsoudili, jiní ji vzývali do nebes. Protože se ukázalo, že na žiletku zkrátka zapomněla, normalizace ochlupení ženského těla musela ještě chvilku počkat. Kdo se pokoušel změnit trendy a co frčí dnes?
09. 05. 2022

V době sociálních sítí a oslav body positivity už není nic tabu. Jít proti proudu a vymezit se vůči diktátu společnosti, která určuje, jak by měla vypadat moderní žena, je pro mnohé z nich důvodem k boji. Na červeném koberci se objevují dámy s neoholeným podpažím a výjimkou nejsou ani zarostlé nohy. Mainstreamovým hitem však podobný doplněk letos zřejmě nebude.

Evoluce obočí: Tenké linky, neupravený vzhled i inspirace Fridou Kahlo

Extravagantní barvičky

Zatímco beauty influencerky používají žiletku i na takřka neviditelné chloupky na obličeji, mezi slavnými přibývá těch, kteří ji vůbec nepotřebují. Přirozenosti vzdávají hold, chlubí se zarostlými partiemi a občas je i pořádně zdůrazní. Třeba jako Miley Cyrus (29) v roce 2015, která si obarvila podpaží narůžovo a hrdě jej vystavila na sociálních sítích. Nutno uznat, že kontroverzní zpěvačka ráda testuje hranice tolerance veřejnosti, a rozhodně je nezkoušela jen pomocí podivných kosmetických úprav.

profimedia-0241321129 (kopie).jpg

Svobodné rozhodnutí

Zarostlé podpaží bylo také nepostradatelnou součástí Lourdes Leon (25) na loňském galavečeru Met Gala, který byl z důvodu pandemie přesunut až na 13. září, místo tradičního prvního květnového pondělí. Mladá zpěvačka jde ve stopách své matky, šokovat dokáže stejně jako Madonna (63). Ostatně i ona provokovala fotkou s neoholeným podpažím, u níž hlásala: Long hair…Don’t Care!! Královna popu odstartovala novodobou revoluci v oblasti přirozené krásy v roce 2014.

profimedia-0632004076.jpg

Růžové plavky pro kluky a bikiny, ze kterých lezou prsa, pro holky: To jsou plážové trendy roku 2022

Žádný stud

Potlačovat svou přirozenost nemá v plánu ani Bella Thorne (24). Neoholené části těla pravidelně servíruje svým fanouškům nejen prostřednictvím sociálních sítí, ale také během společenských událostí. Říká, že za ochlupení by se nikdo neměl stydět, a mnozí jí dávají za pravdu. Čelí ovšem i kritice. Hereččino neoholené podpaží vzbuzuje bouřlivé diskuze, stejně jako její zarostlé nohy. Tu a tam přece jen sáhne po žiletce.

profimedia-0470638156.jpg

Proč si (ne)holit obličej?

Pravým opakem přirozenosti je takzvaný dermaplaning, který se těší vysoké popularitě mezi influencerkami. Nevíte, co si pod názvem představit? Jde o holení tváře speciálním skalpelem. Pokud drobné chloupky s jeho pomocí odstraníte, zbavíte se také odumřelých buněk z obličeje a zvýšíte účinnost kosmetických produktů, protože krémy či séra proniknou do pokožky snadněji. Usnadňuje rovněž aplikaci make-upu, jenže má i své proti. Můžete se pořezat či zapříčinit rychlejší růst chloupků nebo jejich ztmavnutí.

Kosmetické vychytávky

Ať už preferujete přirozený vzhled, nebo si bez holení nedokážete představit život, důležité je cítit se vlastním těle dobře. Pokud se vám chloupky líbí, inspirujte se celebritami s podobným názorem a z kritiky okolí si hlavu nedělejte. Jestliže patříte do druhého tábora, pořiďte si stylové pomocníky, kteří vám práci na zevnějšku usnadní.

Krátkodobé řešení

A holeni.jpg

Zleva: Sada žiletek na obličej a obočí Avon, 89 Kč; dámský holicí strojek Gillette Venus Rosegold pro citlivou pokožku, 299 Kč

Dlouhodobé řešení

imgonline-com-ua-twotoone-eVSuxOBQcmS.jpg

Zleva: Přístroj s technologií IPL zajistí hladkou pokožku až na 6 měsíců, Braun Silk expert Pro 5, 15.499 Kč; voskové depilační pásky na tělo pro hladkou pokožku na několik týdnů, WOX (prodává Notino), 134 Kč


Kam dál?
Make–up není jen pro holky! Tihle muži dokážou s líčidly divy


Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM