Ranní klub /
Celý playlist
Ostatní

Kapitán Ukrajina: Největší hrdina poslední doby Volodymyr Zelenskyj má už své memy

Redakce
Roli prezidenta si coby herec a komik vyzkoušel nejprve před kamerou, od roku 2019 však sedí v čele státu i reálně. V momentě, kdy se jeho země ocitla pod palbou agresivního ruského vůdce, předvádí Volodymyr Zelenskyj (44) svůj životní výkon. Je velitelem vojenských sil, symbolem naděje i mezinárodním hrdinou. Říká se mu Kapitán Ukrajina.
28. 02. 2022

Už teď je jasné, že Volodymyr Zelenskyj se navždy zapíše do historie, a kdo ví, možná bude vážně předlohou dalšího marvelovského trháku. Svou lidskostí, odvahou a odhodláním získal obdiv nejen ukrajinského obyvatelstva, ale i většiny světa. Momentálně patří k nejsledovanějším státníkům planety, a to včetně těch na sociálních sítích, kde je i nyní velmi aktivní. Na svých zádech si ovšem nese velký terč.

Jak pomoci Ukrajině

Hrdina současnosti

Volodymyr Zelenskyj je totiž pro nepřítele cílem číslo jedna. Přes 400 ruských žoldnéřů, nechvalně známých pod pojmem Wagnerova skupina, má příkaz prezidenta zneškodnit. A v důvodném ohrožení se ocitla i celá jeho rodina – manželka Olena (44), dcera Aleksandra (17) a syn Kiril (9). Ukrajinský prezident ale nemá v plánu ze země utéct. Naopak. Stojí v čele vojenských sil a nabídky k evakuaci odmítá. Jeho sobotní výrok směrem k Američanům „Potřebuji munici, ne odvoz“ jej v přímém přenosu vyšvihnul na první pozici největšího hrdiny dnešní doby.

Vtipné memy

Dění na Ukrajině a počínání jejího prezidenta nenechává chladnými ani internetové vtipálky, a tak se po sociálních sítích rozmnožily memy, které staví Volodymyra Zelenskyho do role komiksových i filmových hrdinů. Podívejte se na výběr.

Kam dál: Válka na Ukrajině očima astrologa: Jaký je podle horoskopu Putin a co čeká svět

Zdroj úvodní fotografie: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM