Sunday Night Cream
Radek Honc
Celý playlist
Poslouchat online
Sunday Night Cream /
Celý playlist
Ostatní

Jupiter, Středa či Sedmikráska: Jak děti celebrit přišly k neobvyklým jménům?

Redakce
Někteří lidé věří tomu, že jméno dítěte dokáže ovlivnit jeho osobnost i budoucnost. Někteří dokonce zjišťují numerologický význam jména předtím, než ho svému potomkovi dají. Není proto divu, že někteří lidé chtějí dát svému dítěti nejen krásné jméno, ale i takové, které má zvláštní význam. Celebrity v tomto ohledu nejsou výjimkou, kdy občas se jejich kreativitě opravdu meze nekladou. Mezi jejich dětmi tak najdete třeba Jupiter nebo Středu.
02. 05. 2022

Srpen

Americká herečka a zpěvačka Mandy Moore a její manžel zpěvák Taylor Goldsmith dali svému synovi jméno August (srpen), ačkoliv se narodil v červenci. Důvodem prý bylo to, že se v srpnu dozvěděli, že budou mít syna. Navíc se v srpnu narodil Taylor a srpen prý vždy milovali.

Sedmikráska

Orlando Bloom a Katy Perry v roce 2020 přivítali na svět svou dcerku Daisy. Toto roztomilé jméno znamená v překladu sedmikráska, ale dá se vyložit i obecně jako květina. Katy Perry později vysvětlila, že to pro ni znamená symbol čistoty, proto se rozhodla dát toto jméno své dcerce.

Ender

Zpěvačka Halsey a její manžel, filmový producent Alev Aydin, se zase rozhodli dát svému synovi velmi zvláštní jméno Ender. Pochází z turečtiny a znamená "velmi vzácný". Když Halsey oznamovala světu narození syna prostřednictvím sociální sítě Instagram, napsala k jeho fotce výraz vděku za ten nejvzácnější a nejeuforičtější porod.

Chicago

Americká mediální osobnost Kim Kardashian a její bývalý manžel, rapper Kanye West, jsou známí neobvyklými jmény, která dali svým dětem. North (Sever), Saint (Svatý) a Psalm (Žalm) v roce 2018 doplnila jejich dcera se jménem Chicago. Jak se ukázalo, toto jméno má pro Kanyeho hlubší význam. Zpěvák tak chtěl vzdát hold svému rodnému městu a své zesnulé matce.

Letní Déšť

Zpěvačka Christina Aguilera a její snoubenec Matt Rutler v roce 2015 přivítali na svět dceru Summer Rain, což znamená v překladu Letní déšť. Aguilera vysvětlila, že toto jméno vybrali proto, že léto je časem šíření tepla a světla, zatímco déšť smývá, nahrazuje a přináší nový život, umožňuje růst a nové začátky.

Jupiter

Americká herečka Ashley Tisdale a její manžel, hudebník Chistopher French, se rozhodli dát svému dítěti opravdu neobvyklé jméno – Jupiter. Herečka poté vysvětlila, že toto jméno jí napadlo v souvislosti s písničkou, kterou jí zpívala její matka, když byla malá. V písničce se objevuje pasáž: "Sáhni ke hvězdám, tam jde Jupiter, tam jde Mars". A herečka došla k názoru, že to bude skvělé jméno pro dítě.

Středa

Hvězda Harryho Pottera herec Rupert Grint a jeho partnerka, herečka Georgia Groome, se stali rodiči v roce 2020 a dali své dceři jméno Wednesday, což v překladu znamená středa. Když Rupert mluvil o významu jména, vysvětloval, že se mu jméno zdá silné. Dále také zmínil, že se toto jméno objevilo ve filmu Addamsova rodina z roku 1991.

Jak dnes vypadají herci vedlejších rolí ze série Harry Potter?

Pauline

Ačkoliv toto jméno není nijak neobvyklé, stojí za zmínku, že populární herec Vin Diesel a jeho partnerka Paloma Jiménez pojmenovali svou dceru právě Pauline. Důvod je skutečně dojemný, ačkoliv jméno jako takové žádný zvláštní význam nemá. Herec prozradil, že tímto jménem pro dceru vzdal hold svému zesnulému příteli a kolegovi ze série Rychle a zběsile – Paulu Walkerovi.


Úvodní obrázek: Profimedia
Zdroje:
Instagram, USA Today

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM