Odpoledne na Expres FM /
Celý playlist
Ostatní

Johny Depp, Billie Eilish a další celebrity které uspěly i navzdory svým zdravotním potížím a poruchám

Redakce
Společnost se stává tolerantnější a někteří lidé s různými poruchami fyzického i psychického rázu tak dostávají stejnou šanci na úspěch, jako ostatní. Někdy byste na celebritách jejich zdravotní obtíže ani nepoznaly, přesto dnes osoby se zdravotním postižením našly konečně v showbyznysu své zastoupení.
28. 04. 2022

Billie Eilish

Billie Eilish Pirate Baird O'Connell je dvacetiletá americká zpěvačka a skladatelka. Do povědomí se dostala v roce 2016 skladbou Ocean Eyes, kterou napsal její bratr. Získala řadu ocenění, mezi kterými je i Oscar za nejlepší píseň. V minulosti zpěvačka prozradila, že od dětství trpí Tourettovým syndromem. Tato neurologická porucha způsobuje náhlé záškuby a pohyby těla nebo nekontrolované vydávání zvuků či slov. Zpěvačka uvedla, že její tiky jsou fyzické a nejsou příliš nápadné pro ostatní, pokud nedávají opravdu pozor. Kromě toho prý trpí také spánkovou paralýzou, což je stav mezi spánkem a bděním, při kterém nedokážete odlišit realitu od snu a nedokážete ovládat svaly, takže máte pocit úplného ochrnutí.

Millie Bobby Brown

Osmnáctiletá britská herečka Millie Bobby Brown se proslavila svou rolí v populárním seriálu Stranger Things, kde ztvárnila jednu z hlavních rolí Eleven. Herečka se narodila s částečnou ztrátou sluchu na jedno ucho, nakonec na něj přestala slyšet úplně. Ani to však herečce nezabránilo v úspěšné kariéře a nyní se věnuje také zpěvu. Herečce je jedno, zda zní dobře, důležité je podle ní dělat to, co má člověk rád, i když v tom není příliš dobrý.

George Robinson

George Robinson je čtyřiadvacetiletý britský herec, který sklidil úspěch za svoji roli Isaaca Goodwina v seriálu Sexuální výchova z roku 2019. Stejně jako postava, kterou zde herec ztvárnil, i on je ve skutečnosti na invalidním vozíku kvůli úrazu, který ve svých 17 letech utrpěl při rugby. Nehoda málem ohrozila jeho hereckou kariéru, jelikož místo dramatické školy nakonec vystudoval filozofickou. Přesto ho však touha po herectví nikdy neopustila a nakonec slavil úspěch i se svým postižením.

Troy Kotsur

Třiapadesátiletý americký herec Troy Kotsur je od narození neslyšící. Ani tento závažný hendikep mu však nezabránil v jeho touze po herecké kariéře a nakonec se stal prvním neslyšícím mužským hercem, který získal Oscara. Kromě toho však získal řadu dalších významných ocenění, mezi které patří například ocenění SAG za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli nebo cena BFCA Critics‘ Choice Award za nelepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Mezi televizními diváky je známý především ze seriálu Sue Thomas: Agentka FBI z roku 2005.

Johnny Depp

Johnny Depp, vlastním jménem John Christopher Depp II. , je americký herec známý především pro svoje role ve filmech Střihoruký Edward, Ospalá díra, Piráti z Karibiku, Alenka v říši divů nebo třeba Fantastická zvířata. Tento populární osmapadesátiletý herec prozradil, že je na jedno oko téměř slepý a na druhé krátkozraký. Nikdy prý neviděl dobře a prý je v podstatě slepý jako netopýr. Pokud jeho postava nenosí brýle, vidí herec při hraní jen pár centimetrů před sebe. Herci však jeho zraková vada při hraní nepřekáží, v akčních scénách ve filmu Piráti z Karibiku si prý většinu honiček natočil sám bez kaskadéra, se kterým jinak úzce spolupracoval.Úvodní obrázek: Profimedia
Zdroje:
Marca, Perkins, Independent, Instagram

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM