Ranní klub
Barbara Hacsi, Miloš Pokorný
Celý playlist
Poslouchat online
Ranní klub /
Celý playlist
Ostatní

Jediný sekáč ve vesmíru

Redakce
EXPRES OLD(S)COOL: Sexy Dancers - Slim Jim (1998) | Jelikož Dan Bárta dnes slaví jednapadesáté narozeniny, vylovili jsme z archivu nejslavnější hit superkapely, která natočila jedinou, ale zato parádní, desku.
15. 12. 2020

Zpěvák s širokým žánrovým rozpětím dohrál v roce 1997 muzikál Jesus Christ Superstar, kde ztvárnil roli Jidáše a Ježíše (mezitím už si odskakoval zazpívat s J.A.R), a jeho další krátkou, nikoliv však bezvýznamnou, štací byli Sexy Dancers, kapela Romana Holého, která hrála "slovanské funky" a zpívala v té době pro české kapely nezvykle anglicky.

Vokály kromě Bárty obstarávala Dara Rolins (a že jim to spolu ladilo!), dalšími členy pak byli kytarista Mirek Chyška a trombónista a aranžér Filip Jelínek. Skupina natočila album Butcher's On The Road, které získalo dva Anděly – pro objev roku a pro nejlepší taneční desku. Kromě legrácky Slim Jim, kterou si onoho léta roku 1998 zpíval úplně každý, přinesla také velký hit Some People, k němuž vznikl klip natočený v blázinci. Po rozpadu Sexy Dancers Roman Holý založil Monkey Business a Dan Bárta Illustraptosphere. Obě kapely dodnes zařazují songy Sexy Dancers do svých koncertních setů.

Počítačově zpracovaný sci-fi klip režiséra Zdeňka Suchého k songu o profesorovi úrody Slimu Jimovi se odehrává v roce 2072 a je uvozen předmluvou v tomto znění: "Země je zničena. Muži vymřeli. Lidstvo může zachránit jediný sekáč, který přežil. Cestuje vesmírem, aby plnil svůj úkol. Podobných příběhů znáte tisíce, ale tento je výjimečný. Tím mužem byl Slovan. Jmenoval se Slim Jim." Nadsamec Dan Bárta v blond paruce a s kaťaty vycpanými silonkami v rozkroku se v něm zakouká do dívky, která vypadá jako Leeloo z filmu Pátý Element. Zahrála si jí Aňa Geislerová. Krátký dokument o vzniku videoklipu najdete tady.

Sexy Dancers předloni znovu ožili při příležitosti dvacátého výročí vydání desky, odehráli koncert na festivalu Metronome a absolvovali pár vystoupení na miniturné napříč republikou. Žádný velký návrat se ovšem nekoná. Ostatně, sám kapelník Roman Holý před krátkou resuscitací Sexy Dancers hlásal: "Po oslavě výročí skupina opět nenávratně zhyne."

Foto: Profimedia.czDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM