Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Jean-Paul Belmondo: Své poslední chvíle trávil s dcerou, sdílela dojemné fotografie

Redakce
Svět obletěla zpráva o úmrtí legendárního herce Jeana-Paula Belmonda. Herec, který zemřel ve svém pařížském domě ve věku 88 let, byl rebelem nové vlny francouzské kinematografie.
08. 09. 2021

Jeho život byl neobyčejně obyčejný. Narodil se v roce 1933 sochaři a malířce a tato umělecká výchova ho ovlivnila na celý život. Škola mu příliš nešla, a tak našel zálibu ve sportu. Konkrétněji v amatérském boxu a ve fotbale. Pokud se ptáte, zda se s takto křivým nosem už narodil, odpověď zní ne. Právě to je důsledek jeho lásky k boxu.

Nebyl to král žádných skandálů, a ačkoliv byl lamačem dívčích srdcí, dvakrát se oženil a v jeho životě se dá mluvit o jedné neuvěřitelné tragédii, která ho poznamenala a už se z ní nikdy nedokázal vyléčit.

Čtěte také: Quentin Tarantino své matce nikdy nedal ani penny


Ničivý požár a smrt dcery

Se svou první manželkou, Elodie Constantin, měl tři děti – Patricii, Florence a Paula. Životní tragédie se stala, když nadaná scénáristka Patricie, uhořela ve svém vlastním bytě v Paříži. S touto tragédií se Belmondo nikdy nesmířil a nikomu se nikdy nepodařila získat ohledně této životní události jeho vyjádření.

Jedinkrát v rozhovoru pronesl: "Když člověk přežije své dítě, je to ta nejstrašlivější věc, která se může stát."

Dvě tragédie za život stačí

Ačkoli žil celou dobu relativně poklidným životem, ještě jedna tragédie ho přeci jen zasáhla. Se svojí druhou manželkou Natty zplodil dceru Stellu, která se narodila v roce 2003. Když se Belmondo po druhém rozvodu zapletl do praní špinavých peněz, dostával výhružné vzkazy, kde se mimo jiné psalo, že mu pošlou hlavu nejmladší dcery v krabici od bot.

Život očima dcery

Jeho dcera Florence zachytila na svém Instagramu svého otce, se kterým v posledních chvílích trávila čas. Takto oslavil své 88. narozeniny s rodinou. Můžete si všimnout, že už byl na kolečkovém křesle, jelikož v posledních měsících života mu nohy nesloužily tak, jak by si přál.

"Miluji Tě, tati," napsala ke společné fotce Florence

Rodinná fotografie z New Yorku

Poslední fotka

Tuto fotku sdílela Florence jako rozloučení se svým otcem. "Už nejsi tam, kde jsi byl, ale jsi všude tam, kde jsem já."

Bankovní loupež století, která inspirovala tvůrce seriálu Papírový dům: Vyplatila se tehdy zlodějům jejich drzost?Foto: Profimedia.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM