MidnightDrip /
Celý playlist
Ostatní

Jak dnes vypadají kdysi oblíbení herci z akčních filmů: Chuck Norris snad nestárne, Steven Seagal je k nepoznání

Redakce
Jak dnes vypadají herci z akčních filmů, kteří se proslavili v 80. a 90. letech a kdysi bývali neuvěřitelně populární? Podívejte se na stárnoucího Chucka Norrise, Dolpha Lundgrena čí Stevena Seagala. Kdo z nich se téměř nezměnil?
02. 02. 2022

Chuck Norris snad nestárne

Chuck Norris je dnes už legendou. Proslavil se díky kultovnímu seriálu Walker, Texas Ranger, ve kterém ztvárnil roli ochránce zákona, který je postrachem všech zločinců v okolí. Jelikož mnohdy scénáristé trochu přeháněli s nadhodnocením jeho bojového umu, a některé scény působí až komicky, vznikla celá řada vtipů, které Chucka Norrise pasují do role nepřemožitelného velikána. Málokdo ale ví, že sám Chuck Norris se takto ve skutečnosti nikdy necítil. Jednou prohlásil, že jako malý býval „stydlivým dítětem, které v ničem nevynikalo“. Herci je v současné době 81 let a na svůj věk vypadá naprosto báječně.

112 let od narození Adiny Mandlové: Rozporuplné dětství a bujarý noční život: Jak žila herečka, která plnila masochistické choutky nacisty?

Dolph Lundgren je stále vyhledávaným hercem

Dolph Lundgren je švédský herec, kterého si dozajista vybavíte jako Ivana Draga z filmu Rocky IV. Tato role jej v 80. letech proslavila. U rolí v akčních filmech už zůstal. Jeho další významnou rolí byla postava bývalého policisty jménem Frank Castle ve filmu ctitel natočeném dle komiksové předlohy. Mezi jeho další známé filmy patří Univerzální voják, Švéd a Expendables: Postradatelní. O herci málokdo ví, že je velmi inteligentní. Má magisterský titul v oboru chemického inženýrství stejně jako jedna z postav, kterou hraje – Gunner Jensen v Expendables.

Steven Seagal je k nepoznání

Steven Seagal se proslavil v 90. letech díky rolím v akčních filmech. Už jako malý kluk projevil zájem o bojová umění. Nejprve navštěvoval kurz karate, posléze se začal věnovat aikidu. Jeho vášeň byla natolik silná, že odcestoval do Japonska, kde se učil od místních mistrů. V 80. letech se vrátil do USA. Díky známostem odstartoval svou hereckou kariéru. Jeho filmy Těžko ho zabít a Muž s cejchem smrti slavily nebývalý úspěch. Zahrál si v řadě dalších akčních filmů a stal se hereckou legendou. Momentálně natáčí film Above the Law 2. Je mu 69 let a za ta léta se změnil k nepoznání.

Sylvester Stallone stále hraje v akčních filmech

Ačkoliv v červenci 2021 Sylvester Stallone oslavil 75. narozeniny, do důchodu se rozhodně ještě nechystá. Brzy se na něj můžete těšit ve čtvrtém díle filmu Expendables. Opět si zahraje po boku Jasona Stathama a Doplha Lundgrena, nově se v sérii objeví například krásná hollywoodská herečka Megan Fox. Dále jej také uvidíte ve snímku Samaritan. Jedná se o superhrdinský film režiséra Julia Averyho. Nic však zřejmě už nepřekoná jeho legendární roli Rockyho ve stejnojmenném snímku. Film natočený v roce 1976 se stal legendárním a proslavil herce po celém světě.

Macaulay Culkin se bude podruhé ženit: Jeho nastávající je krásná herečka

Jean-Claude Van Damme je stále ve formě

Jean-Claude Van Damme je bezesporu jedním z nejslavnějších herců z akčních filmů. Narodil se v Belgii. Jako malý byl hubený, a tak jej otec zapsal na karate s cílem zlepšit jeho „fyzičku“. Jean-Claude Van Damme se v bojových sportech našel, postupně začal chodit na taekwondo, kickbox a thajský box. Díky svému úsilí získal titul mistra Evropy v karate. Posléze se rozhodl odletět do USA a prosadit se jako herec v akčních filmech, což se mu skutečně podařilo. Mezi jeho neznámější snímky patří Krvavý sport, Kickboxer a Expendables 2: Postradatelní.

Zdroj úvodní fotografie: Profimedia

Zdroje informací: Biography.com, TVOvermind, ČSFD

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM