Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Ostatní

Jak dnes vypadá a co dělá dcera Kurta Cobaina: Propadla závislostem stejně jako rodiče, přesto se prosadila jako umělkyně

Redakce
Frances Bean Cobain nikdy nedostala šanci svého slavného otce poznat, přesto se pokouší jít v jeho šlépějích. Geny nezapře, stejně jako on krásně zpívá a hraje na kytaru. Bohužel má s rodiči společné i to, že také bojovala se závislostí na drogách.
02. 02. 2022

Sklon k závislostem měli už její rodiče

Dne 5. dubna 1994 spáchal sebevraždu jeden z nejslavnějších zpěváků své doby, Kurt Cobain. Bylo mu pouhých 27 let. Zanechal po sobě manželku Courtney Love a teprve 18měsíční dceru Frances Bean Cobain. Ve svém posledním dopise vyjádřil Kurt Cobain lásku ke své rodině a napsal také, že doufá v to, že život jeho dcery bude šťastnější než ten jeho. Kurt Cobain podlehl své závislosti na heroinu, na této návykové látce byla v tu dobu závislá i jeho manželka. Ta se po jeho smrti zhroutila, a začala alkoholu a drogám holdovat ještě více. Trvalo roky, než se své závislosti zbavila. V roce 2020 oznámila, že je už 18 měsíců „čistá“. Zároveň se tehdy přiznala k tomu, že heroin užívala, už když čekala Frances Bean Cobain:

„V prvních třech týdnech těhotenství jsem užívala heroin – a co jako? V té době jsem ani nevěděla, že jsem těhotná!“

Jak dnes vypadají a co dělají herečky ze Scary Movie: Anna Faris se nedávno vdala, Regina Hall natáčí nový film

Peníze utratila za život v luxusu i závislosti

Kurt Cobain své dceři před svou smrtí založil fond, ze kterého dostává Frances Bean každý měsíc pěknou sumu – v přepočtu dva miliony korun. S těmito penězi však Frances Bean nenaložila příliš uvážlivě. Dle svých slov má k penězům od otce zvláštní vztah. „Je to jako nějaká obří psychická půjčka, které se nikdy nezbavím. Mám téměř pocit provinění, protože jsou to peníze od někoho, koho si nepamatuji, nehledě na to, že jsem si ty peníze ničím nezasloužila,“ prohlásila dle informací webu iDNES Cobainova dcera.

Také se přiznala k tomu, že peníze utrácela za „drogy a úplně zbytečné nesmysly“. S matkou má velmi problematický vztah a už v pubertě se snažila vymanit z jejího vlivu. Proto se v 17 letech odstěhovala z domova a provdala se hudebníka Isaiaha Silvu. Znali se v té době tři roky. Dva roky po svatbě to však začalo skřípat. Nakonec jejich vztah nevydržel. Frances Bean Cobain byla tou, která na rozvodu tratila. Přišla o spoustu peněz, ale i o vzpomínku na otce – jeho kytaru.

Prosadila se jako umělkyně

Naštěstí se Frances Bean Cobain podařilo své „démony“ zahnat a nyní se pokouší o kariéru umělkyně. Zatím se úplně jasně nevymezila, co se týče kariéry. Po vzoru otce se snažiladát se na pěveckou dráhu. V roce 2019 spatřila světlo světa píseň Angel, kterou Frances Bean věnovala památce otce, kterého neměla šanci poznat. Poslechněte si, jak zpívá a hraje na kytaru.

Hudební talent zděděný po otci se skutečně nezapře. Jen u muziky však zůstat nehodlá, nechala se slyšet, že „se rozhodně nechce omezovat jen na hudbu“. V poslední době se snaží prosadit zejména jako výtvarnice. Níže si můžete prohlédnout její tvorbu. Maluje abstraktní obrazy výrazných barev, které jen tak nepřehlédnete. Uvidíme, jakým směrem se nakonec Frances Bean Cobain vydá.

Zdroj úvodní fotografie: Profimedia

Zdroje informací: AmoMama, iDNES, CheatSheet

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM