Expres Edge /
Celý playlist
Ostatní

Jak by dnes vypadaly historické osobnosti? Napoleon splývá s davem, Shakespeare do seriálu!

Redakce
Napadlo vás, jak by vypadaly v dnešní době slavné historické osobnosti, které známe jen z obrazů? Grafik Hidreley si s touto myšlenkou pohrál, podívejte se na výsledek. Jak se vám líbí podoba dnešní Alžběty I., Kateřiny II. Veliké či Napoleona?
06. 12. 2021

Napoleon Bonaparte by splynul s davem

Napoleon Bonaparte je jedním z nejslavnějších vojevůdců všech dob. Narodil se roku 1769 na Korsice. Je podle něj pojmenován tzv. napoleonský komplex. Napoleon totiž od malička trpěl tím, že byl neduživý a měřil pouhých 166 cm. Jeho plány však byly velké. Termín se používá v psychologických i psychiatrických vědách, označují se jím jedinci trpící komplexem z malé výšky či jiné tělesné nedokonalosti. Většinou se jedná o muže, kteří si svou nedokonalost kompenzují jiným způsobem. A tak tomu bylo i v případě Napoleona, který chtěl navázat na samotného Karla Velikého, a obnovit římskou říši. Proslul svými vítěznými bitvami i úspěchem u žen. Grafik říkající si Hidreley vytvořil jeho dnešní podobu. Dnes by spíše splynul s davem.

Dětské hollywoodské hvězdy vyrostly: Jak dnes vypadají a co dělají Karlík nebo Matilda?

Kateřina II. Veliká by dnes byla "šedou myškou"

Kateřina II. Veliká se bezpochyby řadí mezi jednu z nejvýznamnějších panovnic. Éře jejího vládnutí se ne nadarmo přezdívá "zlatý věk Ruska". Za její vlády došlo k rozmachu obchodu, budování škol a zlepšení postavení nevolníků. Podařilo se jí i rozšířit území, za své vlády připojila k zemi část Polska a poloostrov Krym. Přízvisko Veliká získala až po své smrti. Její dnešní domnělou podobu si můžete prohlédnout na fotografii níže.

William Shakespeare by se podobal seriálovému herci

William Shakespeare byl významný anglický básník, dramatik a herec. Je považován za největšího dramatika v historii. Začínal ve skupině kočovných divadelníků, později se mu však povedlo prosadit se v Londýně, kde se stal spolumajitelem divadla. To však nakonec muselo být dočasně uzavřeno kvůli epidemii moru. Dodnes se spekuluje o tom, zda je autorem všech děl, která jsou mu připisována. Grafik Hidreley si pohrál s myšlenkou, jak by asi věhlasný básník vypadal dnes. Jeden z fanoušků grafikovy stránky trefně poznamenal, že by byl velmi podobný herci jménem Ryan Eggold, kterého diváci mohou znát ze seriálů Černá listina či New Amsterdam.

Influencer a vizážista dokáže neuvěřitelné proměny žen

Královna Alžběta I. jako nenápadná žena středního věku

Královna Alžběta I. Patří mezi nejvýznamnější anglické panovnice. Byla dcerou Jindřicha VIII. a Anny Boleynové, na trůn nastoupila až po konci krutovlády své nevlastní sestry Marie I., které se také přezdívalo „Krvavá Marie“. Na počátku své vlády upevnila pozici protestantské církve v zemi a také se do historie zapsalo její vítězství nad španělskou Armadou z roku 1588. O alžbětinské době se právem hovoří jako o zlatém věku Anglie. Za její vlády také sílily snahy vytvořit první trvale osídlenou kolonii v Americe. Tímto úkolem byl pověřen sir Walter Raleigh, jeho snaha však skončila fiaskem. Byl však vytvořen základ pro pozdější kolonizaci, ke které došlo za vlády Jakuba I. Na obrázku vidíte, jak by asi Alžběta I. Vypadala v dnešní době.


Zdroj úvodní fotografie: Antoine-Jean Gros, Public domain, via Wikimedia Commons

Zdroje informací: ČT, Superia, G.cz, Fdb, Spisovatele.cz, Panovnici.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM