Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Ostatní

Hyundai útočí na Volkswagen Multivan kosmickou dodávkou

Redakce
Korejská značka Hyundai představila nové velké MPV. Přesněji řečeno je model Staria spíš luxusní dodávkou, než MPV v klasickém smyslu slova, ale to je aktuální trend. Volkswagen nedávno představil svůj zbrusu nový Multivan a tohle bude jeho přímý soupeř.
09. 02. 2022

Devět míst, jeden motor

Hyundai Staria vypadá futuristicky, její design se dá označit za minimalistický. V nebývale prostorném interiéru najde místo až 9 cestujících, k dispozici budou čtyři výbavové stupně, ale zpočátku pouze jedna pohonná jednotka, a to naftový čtyřválec o objemu 2,2 litru a výkonu 177 koní. Vybrat si budete moci pohon předních nebo všech kol, přičemž předokolka bude k dispozici i s manuálním řazením. Zmíněný Multivan má samozřejmě nabídku motorizací výrazně širší, jenže Hyundai zveřejnilo ceníky a spousta zájemců o podobné auto začne jistě hodně pečlivě rozmýšlet. Staria totiž bude ve verzi Tour začínat na 900 tisících, zatímco Multivan startuje o celých tři sta tisíc výš.

Huyndai STARIA zadek.jpg

Čtěte také: Škoda představila svůj nejvýkonnější a taky nejdražší model

V létě v prodeji

Pravda, i Hyundai Staria se dá napěchovat výbavou a cena pak vzroste – ovšem ani verze Luxury se sedmimístným semišovým interiérem s luxusními vyhřívanými a odvětrávanými křesly čalouněnými kůží Nappa, prémiovým audiosystémem Bose, kamerovým systémem kolem celého auta, panoramatickou střechou a další luxusní výbavou nepřekročí 1,4 milionu korun. Hyundai Staria by se mělo začít prodávat někdy v létě, ale už teď je celkem zjevné, že Hyundai to s útokem v třídě luxusních mikrobusů myslí smrtelně vážně.

Více fotek najdete na webu Garáž.cz.

Huyndai STARIA int.jpg

Kam dál? Hyundai Ioniq 5 je jedním z nejzajímavějších elektromobilů


Foto: Hyundai Motor Czech

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM