Ostatní

Hudební novinky pro 17. týden

Redakce
Ed Sheeran podpoří Ukrajinu svým novým klipem, který stihl v Kyjevě natočit ještě před válkou. Novinku z chystané desky představuje Liam Galllagher, virálně proslavený rapper i náhodný objev Pharrella Williamse. Do společné písně se spojili čeští zástupci v Eurovision Song Contestu, Lake Malawi a We Are Domi.
27. 04. 2022

Ed Sheeran & Lil Baby 2step

Ed Sheeran zveřejnil novou verzi skladby z loňské desky = [equals], v níž nově hostuje americký rapper Lil Baby. Ed věnuje výtěžek ze singlu na podporu Ukrajiny. Videoklip k písni shodou okolností vznikl v ukrajinské metropoli Kyjevě, ještě před vpádem putinovských vojsk. Anglická hvězda podporuje Ukrajinu od začátku ruské agrese, v březnu se spolu s Camilou Cabello, Emeli Sandé a dalšími zúčastnil koncertu pro Ukrajinu v anglickém Birminghamu, který vynesl přes 12 milionů liber, tedy asi 350 milionů korun.

Hudební kalendárium Saskie Burešové: Jak Madonna ovládla hitparády s písní, kterou nechtěl Michael Jackson, Elvisova svatba a nejdražší tenisky světa od Kanyeho Westa

Lake Malawi & We Are Domi High-Speed Kissing

Nový singl Alberta Černého a jeho kapely Lake Malawi. Ve skladbě pak hostuje zpěvačka Dominika Hašková z projektu We Are Domi, který nás – stejně jako Lake Malawi v roce 2019 – bude reprezentovat v soutěži Eurovision. Píseň zazněla v exkluzivní premiéře v Ranním klubu, videoklip v režii Ruye Okamury pak jako první vysílala naše sesterská platforma Stream.cz.

Psali jsme: Nová píseň Lake Malawi s We Are Domi spojuje české finalisty Eurovize

Liam Gallagher Better Days

Třetí sólové album Liama Gallaghera se bude jmenovat C'Mon You Know a vyjde 27. května. Bývalý frontman Oasis vypouští do éteru další výborný singl, jehož výtěžek se rozhodl věnovat organizaci War Child.

Největší hudební bitvy: Blur vs Oasis

Maggie Rogers That's Where I Am

Americká zpěvačka a skladatelka, kterou v roce 2016 objevil náhodně Pharrel Williams na hudební škole v New Yorku, ohlásila vydání svého druhého alba. To se bude jmenovat Surrender, vyjde 29. července a tohle je z něj pilotní singl.

Jack Harlow First Class

Aktuálně asi největší virální hit, za kterým stojí americký rapper Jack Harlow. Je to singl z jeho chystané druhé desky, která se bude jmenovat Come Home The Kids Miss You a vyjde už 6. května. Skladba, postavená na samplu skladby Glamorous od Fergie, začala trendovat na TikToku, ihned po vydání zamířila na vrchol americké hitparády a jen na Spotify má už přes sto miliónů přehrání.

Kam dál? Duben, měsíc knihy aneb Písně podle knižní předlohy


Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM