Ostatní

Hudební novinky pro 13. týden

Redakce
Jeden z nesledovanějších nových umělců je americký zpěvák a skladatel mexického původu Omar Apollo. Na novou desku lákají filipínsko-britská písničkářka Beabadoobee a norští Röyksopp. Čerstvý materiál prezentují i Američanka Sharon Van Etten a anglické bratrské duo Disclosure.
30. 03. 2022

Omar Apollo & Daniel Caesar – Invincible

Omar Apolonio Velasco, známý pod pseudonymem Omar Apollo, se narodil v americké Indianě mexickým rodičům. Čtyřiadvacetiletý zpěvák a skladatel patří mezi nejsledovanější nová jména. Začínal stylem "udělej si sám", když své písně v angličtině i španělštině nahrával na SoundCloud, později díky dvaceti dolarům, které mu půjčil kamarád, dostal svou píseň Ugotme na Spotify, kde za den nasbíral 20 tisíc streamů a během roku přes půldruhého milionu. V dubnu naváže na dosud vydaný materiál – dvě EP a jednu mixtape – debutovou deskou. Bude se jmenovat Ivory a najdete na ní také aktuální singl, který natočil s neméně talentovaným kanadským zpěvákem Danielem Caesarem.

Saskia Burešová uvádí: Rapper, který se zřekl nabubřelosti, tragické úmrtí Marvina Gaye a další hudební události tohoto týdne

Beabadoobee – Talk

Britská zpěvačka a skladatelka se narodila na Filipínách jako Beatrice Laus. Aktuálně oznámila vydání své druhé desky, s níž se pokusí navázat na úspěch dva roky starého debutu Fake It Flowers. Novinka se bude jmenovat Beatopia, vyjde 15. července a první ochutnávkou je singl Talk. Beabadoobee letos uvidíme poprvé i u nás, v červnu dorazí na královéhradecký festival Rock For People.

Sharon Van Etten – Porta

Nový singl uznávané americké písničkářky Sharon Van Etten. První píseň, kterou vydala od roku 2020, je o strachu ze ztráty sebe sama a podle Sharon vznikla v jedné z jejích "nejtemnějších chvilek". Zpěvačka se chystá do Evropy, její Darkness Fades Tour Česko mine, nejblíže bude koncertovat v Mnichově a Berlíně.

Expres Top: Metronomy uklidňují, všechno bude fajn

Disclosure & Raye – Waterfall

Nový singl dua Disclosure, které tvoří bratři Howard a Guy Lawrence. O vokál se postarala britská zpěvačka Raye a výsledkem je podle tvůrců "vyletněná hitovka ve stylu UK garage". Píseň se objeví na novém EP Dep11, které zatím nemá termín vydání.

Röyksopp & Astrid S – Breathe

Osm let po předchozí desce The Inevitable End se norská elektronická dvojice Svein Berge a Torbjørn Brundtland neboli Röyksopp vrací s novou nahrávkou. Šesté album se bude jmenovat Profound Mysteries a vyjde 29. dubna. Jednou z deseti skladeb bude i tento singl s norskou zpěvačkou, vítězkou tamní verze soutěže Pop Idol, Astrid S.

Kam dál? Válka je vůl, dejte šanci míru: Slavné protiválečné písně


Foto: Omar Apollo

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM