Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Skokan na vodním skútru z Niagarských vodopádů a další laureáti Darwinovy ceny

Redakce
Darwinovy ceny se každoročně udělují post mortem osobám, které se rozhodly, byť s největší pravděpodobností omylem, vyřadit z lidského genofondu nějakou hloupou a zcela zbytečnou smrtí. Podívejte se na některé z nich.
02. 03. 2022

Zloděj v lyžařském středisku

V roce 2008 byl 46letý David Monk se skupinou přátel na dovolené v Sauze D'Oulx v Itálii. Zatímco během večera popíjeli hned několik piv, dostali "báječný" nápad, že by bylo skvělé ukrást jednu z ochranných bariér, která zakrývala kovové zábrany ve spodní části svahu, a sjet na ni svah. Posíleni alkoholem se dali do práce a zanedlouho už přátelé vyšli na kopec, ze kterého se na ochranné bariéře vrhli ze svahu dolů. Bohužel však narazili přesně do místa, odkud ochranou bariéru ukradli. David zemřel na místě, čímž si vysloužil Darwinovu cenu.

pexels-abdullah-ghatasheh-1805561.jpg

Obrázek: Pexels

Zemřel jako zbabělec

V roce 2001 se v South Idaho Press objevil příběh popisující smrt muže, který se jmenoval Marco. Marco jednoho dne na horách řídil dodávku plnou přátel, když zjistil, že mu selhaly brzdy. Místo toho, aby své přátele informoval, rozhodl se zbaběle z vozu vyskočit, než aby s ním spadl z okraje útesu. Naštěstí však jeden z jeho přátel na nic nečekal, převzal řízení a podařilo se mu celou situaci zachránit a dodávku zastavit. Když se pak jeho přátelé vrátili na místo, kde Marco z vozidla vyskočil, zjistili, že svůj zbabělý skok špatně vypočítal, udeřil se při něm hlavou o chodník a zemřel.

pexels-artem-podrez-6466437.jpg

Obrázek: Pexels

Domácí bungee jumping

V roce 1997 vydala policie v Restonu ve Virginii prohlášení, že našla tělo Erica Barcii, který zřejmě zemřel při tristním pokusu o bungee jumping z mostu vysokého cca 21 metrů. Dvaadvacetiletý mladík chtěl zřejmě ušetřit za komerční nabídky seskoků, vzal tedy celou věc do svých rukou a svázal několik šňůr na bungee jumping dohromady. Bezpečně se pak přivázal a přesvědčený o správném změření šňůry, která byla stejně dlouhá jako výška mostu, s jistotou skočil. Bohužel Eric zapomněl na důležitý fakt, že šňůry na bungee jumping jsou pružné a natahují se.

pexels-arun-mathew-1486036.jpg

Obrázek: Pexels

Skok na vodním skútru z Niagarských vodopádů

V roce 1995 se jeden odvážlivec jménem Robert rozhodl pro kousek, který ještě nikdo před ním neudělal. Chtěl totiž sjet na vodním skútru z Niagarských vodopádů. Celou akci si pečlivě naplánoval a svůj vodní skútr dokonce vybavil raketovým posilovačem s padákem. Jeho plán byl prostý: Až by vyjel ze srázu vodopádu, měl vystřelit z posilovače, díky kterému by se dostal do větší výšky, otevřel by se padák, který by ho bezpečně snesl do bezpečí pod vodopády. Bohužel Robert nezohlednil jeden zásadní fakt – voda veškeré jeho přídavné prvky na skútru prostě namočila. Když se tak řítil k vodopádům a stiskl tlačítko, vodou prosycený posilovač neudělal vůbec nic. Během pádu se v zoufalství pokusil otevřít padák, který byl však také úplně nasáklý vodou.

pexels-pixabay-158398.jpg

Obrázek: Pexels
Úvodní obrázek: Profimedia
Zdroj:
DarwinawardsDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM