Ranní klub /
Celý playlist
Ostatní

Herci, kteří byli ochotni zajít kvůli roli do extrémů

Redakce
Někteří herci jsou natolik oddaní svému řemeslu, že pro ně prakticky neexistují žádné hranice při přípravě na svoji roli. Své o tom ví třeba Shia LeBeouf, který své kolegy dokonce děsil nebo popuzoval odporným zápachem, nebo třeba Christian Bale, který neváhal pro své role opakovaně extrémně hubnout nebo naopak přibrat. Kam až byly některé celebrity ochotné zajít?
19. 11. 2021

Shia LeBeouf

Shia LeBeouf je známý nejen díky svému hereckému talentu, ale i četnému množství skandálů pod vlivem alkoholu. Herec celý svůj život bojuje s psychickými problémy a několikrát se léčil i se závislostí na alkoholu. Když jde však o roli, přistupuje k celé věci velice vážně. Svou roli ve filmu Fury z roku 2014 bral dokonce natolik vážně, že kvůli ní vstoupil do Národní gardy, strávil měsíc na předsunuté operační základně, vytrhnul si zub, pořezal si obličej a vše dovršil tím, že se celý měsíc nekoupal. Jeho herečtí kolegové, mezi kterými byl i Brad Pitt, si pak stěžovali na odporný zápach, který museli snášet při natáčení s tímto hereckým kolegou.

Herci a zpěváci, kteří se proslavili v 90. letech: Někteří dnes vypadají mnohem lépe


Christian Bale

Christian Bale je známý tím, že pro své role neváhá extrémně přibrat nebo naopak zhubnout. Když byl pak obsazen do role Trevora Reznika ve filmu Mechanik z roku 2004, zhubnul pro svoji roli přibližně 28 kilogramů a při natáčení vážil pouhých 54 kilogramů. Jeho strava se před natáčením filmu skládala z jablek, vody a kávy. Také prý hodně kouřil. Sám pak ale uvedl, že tento extrémní úbytek hmotnosti měl za následek velmi "zenový" stav mysli.

Herec Jude Law má nádhernou dceru: Takhle jí to slušelo na Grand Prix v Monaku

Nicholas Cage

Tento charismatický herec chtěl být původně spisovatelem. Přesto se nakonec naplno vžil do své herecké profese a neváhal kvůli svým rolím jít do extrémů. Například ve filmu Polibek upíra z roku 1988 snědl živého švába, kvůli filmu Mandolína kapitána Corelliho z roku 2001 se naučil hrát na mandolínu a při natáčení filmu Křídla z roku 1984 si nechal vytrhat hned několik zubů, aby prý poznal skutečnou fyzickou bolest, jakou zažívala postava, kterou měl hrát. Při pokračování filmu Ghost Rider 2: Duch pomsty z roku 2011 měla být jeho hlava nahrazena animací, tak si na protest pokryl obličej mrtvolnou barvou a zahalil se do kostýmu s egyptskými symboly a magickými amulety, čímž děsil své herecké kolegy.

Seriálové Čarodějky: Jak dnes vypadají herečky ze slavného seriálu? Jedna z nich je k nepoznání!

Heath Ledger

Komiksová postava Joker dostala mnoho podob, ale její ztvárnění hercem Heathem Ledgerem patří mezi nejlepší. Herec se na tuto roli připravoval velmi svědomitě a říká se, že tato jeho bohužel poslední role měla podíl na jeho smrti. Herec se kvůli roli zavřel na šest týdnů do hotelového apartmánu, kde trávil čas sám a přitom si nacvičoval šílený smích a další věci potřebné pro jeho roli Jokera. Zároveň si sepisoval deník plný ponurých a šílených zápisků, které si herec sám vymyslel. Tento deník pak nosil u sebe i při natáčení, což mu pomáhalo se držet ve své roli. Herec se do své role vžil natolik, že možná i díky tomu upadl do hlubokých depresí a trpěl nespavostí, což řešil různými léky. Ty se mu staly osudnými, když se jimi v průběhu finálního editování filmu neúmyslně předávkoval.


Foto: Profimedia
Zdroje:
SCREEN RANT, Vogue

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM