Trendy Expres /
Celý playlist
Ostatní

Jak dnes vypadají herci vedlejších rolí ze série Harry Potter?

Redakce
Již uplynulo 21 let od doby, kdy byl zfilmován první díl série o mladém čaroději, Harry Potterovi. Jak dnes vypadají herci, kteří se objevili ve vedlejších rolích některého z dílů Harryho Pottera? Představitel Viktora Kruma je krasavec, Neville Longbottom prošel úžasnou proměnou a dvojčata Weasleyovi už dávno nejsou zrzci.
28. 03. 2022

Představitel Viktora Kruma je krasavec

Bulharský herec Stanislav Janevski je znám především díky roli Viktora Kruma ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Ve snímku soupěří s Harrym, Fleur a Cedricem o to, kdo se stane právoplatným vítězem turnaje, a získá tak hodnotnou cenu – Ohnivý pohár. Stanislav Janevski je rodák z hlavního města Bulharska, Sofie, ale také žil pět let v Anglii a nějakou dobu i v Izraeli. Na rozdíl od jiných herců, které odmalička filmový svět lákal, Stanislav Janevski žádné takové ambice neměl. Štěstí mu však přálo, všimla si jej Fiona Weir, která měla na starosti casting do filmu. Přiměla jej k tomu, aby se zúčastnil hereckého workshopu, na základě jehož nakonec roli dostal. Podařilo se mu porazit 650 konkurentů. Po skončení natáčení Harryho Pottera se objevil ještě v několika snímcích, jeho nejnovější film je z roku 2021 a nese název Poslední z vyvolených. Sám sebe popisuje jako dobrodruha, baví ho jízda na motorce a fitness.

Stala se úspěšnou herečkou a jako první s Downovým syndromem se prošla po mole na slavné módní přehlídce

Neville Longbottom prošel úžasnou proměnou

Pokud někdo z herců prošel opravdovou proměnou, tak je to představitel Nevilla Longbottoma, britský herec Matthew Lewis. Z filmu si jej pamatujeme jako nenápadného otloukánka. Během let však skutečně vyrostl do krásy. Matthew Lewis se vždy toužil stát hercem, dramatický kroužek navštěvoval od svých pěti let. Rovněž ho bavil sport, konkrétně badminton, fotbal a tenis. Přemýšlel i nad kariérou u letectva. Nakonec však přece jen zakotvil u herectví, role Nevilla Longbottoma jej proslavila po celém světě. Maskéři si dali práci, aby vypadal hůře než ve skutečnosti – navlékli jej do tlustého obleku, uši mu upravili tak, aby více odstávaly a dokonce musel podepsat, že si nenechá upravit své křivé zuby, dokud natáčení neskončí. V rozhovorech posléze zmínil, že se v přítomnosti atraktivních hereček necítil dobře. Posléze však prošel velkou proměnou, nechal se moderně ostříhat a nehezký chrup nahradily zářivě bílé rovné zuby. Stále se věnuje herectví. Je zasnoubený s event manažerkou Angelou Jones.

Herečky populární v 90. letech, které umí stárnout s grácií: Michelle Pfeiffer, Winona Ryder či představitelka doktorky Quinnové

Dvojčata Weasleyovi už nejsou zrzci

Oliver a James Phelps ve filmu Harry Potter ztvárnili dvojčata Weasleyovi. Jistě si je vybavíte jako dva zrzky, kteří neustále vyvádí nějaké neplechy. Příležitost zahrát si ve filmu Hary Potter se jim naskytla v roce 2000, tehdy jim bylo 14 let. Při natáčení se stali dobrými přáteli s Ruppertem Grintem (představitel Rona Weasleyho) a Tomem Feltonem (představitel Draca Malfoye). Dnes je oběma 36 let a jsou ženatí. Společně vlastní společnost, která prodává čokolády inspirované kouzelnickým světem. Od dob Harryho Pottera čekají na další zajímavé filmové role. Momentálně oba žijí v Santa Monice v Kalifornii, kam se přestěhovali v naději, že v Hollywoodu více prorazí.Zdroj úvodní fotografie: Profimedia
Zdroje informací:
Wikipedia, Harrypotter.fandom.com, The Things

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM