Ostatní

Genesis opět koncertují, nejspíš úplně naposledy

Redakce
Když v minulém roce kapela Genesis ohlásila reunion a velké světové turné v té nejslavnější sestavě, nikdo tomu nejprve nechtěl věřit. V médiích se v této souvislosti propíraly hlavně zdravotní problémy Phila Collinse, který po úrazu páteře v roce 2007 poslední léta během koncertů už jen sedí a aktuálně dle svých slov neudrží ani paličky v ruce. Ale jak čas postupoval, ohlášené The Last Domino? Tour dostávalo jasné kontury, leč plány pro rok 2020 nakonec překazila pandemie. Avšak ne na dlouho - turné opravdu odstartovalo!
21. 09. 2021


Většina koncertů hlásí vyprodáno

Phil Collins, Mike Rutherford a Tony Banks si v rámci turné naplánovali hned pětatřicet zastávek. Nejprve zavítají do sedmi britských měst, kde je čeká šestnáct, z drtivé většiny vyprodaných koncertů. Následně si zhruba měsíc odpočinou a turné se v polovině listopadu přesune za velkou louži, kde kapela zahraje například v Chicagu, Washingtonu, New Yorku, Bostonu nebo Montrealu.

Skvělá vizuální show a bezchybný setlist

Tým kolem kapely věnoval hodně času vizuální podobě koncertu, a to tak, aby návštěvníci koncertu nepřišli o nic, co se na pódiu odehrává. Phil, Tony a Mike pro změnu hodně času strávili poskládáním setlistu, který nakonec nevynechává ani jednu ze zásadních písní jejich více než padesátileté kariéry. Zatímco Genesis vyrazili v této sestavě na turné po dlouhých čtrnácti letech, v setlistu se objevují songy (například Fading Lights nebo Duchess), které kapela naživo nehrála třicet, respektive čtyřicet let.

Během koncertu dojde samozřejmě i na nezapomenutelné hity Mama, Land Of Confusion, Turn It On Again, No Son Of Mine, Tonight, Tonight, Tonight, Invisible Touch nebo na I Know What I Like (In Your Wardrobe), která pochází z éry, kdy za mikrofonem stál Peter Gabriel. Krásným zpestřením celé show jsou i akustické medley známých písní, které v nových aranžích získávají i úplně nový rozměr.

Poslední turné a koncertní výběrovka

Vzhledem k náročnosti turné a s ohledem na zdravotní stav Phila Collinse, jehož pozici bubeníka převzal jeho syn Nick, jde nejspíše o úplně poslední turné kapely. "Nezvládnu to, což je poněkud frustrující. Rád bych si zahrál se svým synem," dodává k aktuálnímu zdravotnímu stavu sám zpěvák, který tak nepřímo potvrzuje spekulace. Zda bude právě odstartované turné pro úspěch alespoň rozšířeno na další města a kontinenty, ukáže až čas. Těm, kteří se na již ohlášené koncerty nedostanou, může být malou útěchou nová doprovodná kompilace The Last Domino? – The Hits, která vyšla v pátek 17. září na dvou CD a čtyřech vinylech.

Kam dál? Nejúspěšnější hudební comebackyChtěli byste zažít Genesis naživo? Tady je seznam nadcházejících zastávek:

21. 09. Birmingham, Utilita Arena
22. 09. Birmingham, Utilita Arena
24. 09. Manchester, Manchester Arena
25. 09. Manchester, Manchester Arena
27. 09. Leeds, Direct Arena
28. 09. Leeds, Direct Arena
30. 09. Newcastle, Utilita Arena
01. 10. Newcastle, Utilita Arena
03. 10. Liverpool, M&S Bank Arena
04. 10. Liverpool, M&S Bank Arena
07. 10. Glasgow, SSE Hydro
08. 10. Glasgow, SSE Hydro
11. 10. Londýn, O2 Arena
12. 10. Londýn, O2 Arena
13. 10. Londýn, O2 Arena


15. 11. Chicago, United Center
16. 11. Chicago, United Center
18. 11. Washington, Capital One Arena
20. 11. Charlotte, Spectrum Center
22. 11. Montreal, Centre Bell
23. 11. Montreal, Centre Bell
25. 11. Toronto, Scotiabank Arena
27. 11. Buffalo, KeyBank Center
29. 11. Detroit, Little Caesars Arena
30. 11. Cleveland, Rocket Mortgage FieldHouse

Foto: Genesis

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM