Sunday Night Cream
Radek Honc
Celý playlist
Poslouchat online
Sunday Night Cream /
Celý playlist
Ostatní

Foo Fighters v únoru potěší fanoušky

Redakce
Expres Top: Zatímco většina Čechů zapálila první adventní plamen, srdce Expres FM plane pro nejlepší hudbu v metropoli trvale. Přesvědčte se u 48. vydání naší hitparády...
29. 11. 2020

Novinka: Jade Bird – Headstart

Britské zpěvačce Jade Bird se podařilo vloni natočit eponymní debutové album, kterému se dařilo v Anglii i v Americe. A právě tam se jí podařilo zaujmout s novým singlem Headstart. Ten hudebně při prvním poslechu dokáže poplést fanoušky Sheryl Crow, kteří by mohli jásat, že je zpět. Ovšem tohle je rodačka z jižního Londýna Jade Bird.

No. 10: Monkey Business – One Boy One Girl

Monkey Business vedení Romanem Holým s hosty Ashley Slaterem (Freak Power) a Ondřejem Pivcem (pianistou Gregory Portera) vydali na začátku listopadu desku Freedom On Sale. Oficiálním singlem, ke kterému vznikl i videoklip s Jiřím Langmajerem v hlavní roli, je píseň Do It! (If You Don't Have Any Children). V našem éteru ale častěji zní píseň One Boy One Girl.


Novinka: LP – How Low Can You Go

Druhou novinkou je nový song zpěvačky LP, který měl českou rozhlasovou premiéru na Expres FM. V roce 2016 vydala průlomové album Lost On You, před dvěma roky Heart To Mouth a letos živák z Moskvy. Ale nejspíš na začátku příštího roku se můžeme těšit šesté album, které bude obsahovat i tuto nahrávku How Long Can You Go.

No. 9: The Knocks & Foster The People – All About You

Tahle americká dvojice ke svému názvu přišla, když v bytě Ben a James tak zuřivě a nahlas zkoušeli nervy svých sousedů, až to nevydrželi (sousedi) a bouchali na dveře aby ubrali volume. Knock Knock, kdo tam? The Knocks. Společně s Foster The People v singlu All About You.

Novinka: Jordan Haj – A Perfect President

Třetí novinka je z domácí stáje. Tvoje tvář má známý hlas Jordana Haje. Zpěváka, který v úzké spolupráci se svým parťákem z projektu Kapitán Demo Jiřím Burianem připravuje svoji první sólovou desku. Jako první z ní vypustil píseň The End Of The World, druhý song nese název A Perfect President.


No. 7: Lil Nas X – Holiday

S první adventní nedělí dostává song od Lil Nas X Holiday konečně smysl. V roli Santy Clause, futuristickými saněmi a soby se vydává vstříc k vrcholu Expres Top.


Novinka: Glass Animals & Arlo Parks – Tangerine

Pokud vlastníte poslední album Glass Animals s názvem Dreamland, pak jistě máte naposlouchaný song Tangerine. Ovšem kapela se rozhodla, že tuto nahrávku vylepší ještě o jeden hlas a 16. října v rámci živáku Live On Internet singl předvedla společně se zpěvačkou Arlo Parks. Ten večer bylo napojeno přes 18 tisíc fanoušků..


No. 6: beabadoobee -Worth It

Zpěvačka beabadoobee, vlastním jménem Beatrice Laus, se narodila na Filipínách a ve 3 letech se s rodiči přesídila do Velké Británie. Za 20 let svého života toho stihla už spoustu. Nejdříve vydala pár EP, na která v říjnu letošního roku navázala debutovým albem Fake It Flowers. Očekávání byla značná, protože beabadoobee má za sebou nominace na Objev roku Brit Awards, Radar Award na NME Awards a taky uvedení v prestižním seznamu BBC Sound of 2020.

https://www.youtube.com/watch?v=uMdQ2muHVo0

Novinka: The Avalanches & Leon Bridges – Interstellar Love

Jsme u poslední novinky. Tady je australská dvojice The Avalanches. Pravda je, že za 13 let svého působení toho mnoho nenahráli. Třetí desku s názvem We Will Always Love You vydají 11. prosince. Bude mít celkem 25 stop, které ale nejsou dlouhé – celková stopáž bude 71 minut. Pět singlů už je venku, tím posledním je Interstellar Love, který stojí na základě samplu sklaby Eye In the Sky od Alan Parsons Project. Hostem je výtečný Leon Bridges.


No. 6: Billie Eilish – Therefore I Am

Zpěvačka zpoza Atlantiku, která spolu s bráchou tvoří skvělý autorský tandem, to je Billie Eilish. S Fineasem již mají vše připravené na nové album a Therefore I Am je druhým singlem z tohoto velmi očekávaného kousku.


No. 5: Disclosure & Kelis – Watch Your Step

Bratrská dvojice Disclosure s albem Energy udělala spoustu radosti především sobě, protože načasování přišlo tak akorát, aby alespoň tantiémy z prodejů a playlistů rádií přispěly do jejich rodinného fondu, když už živé hraní není možné. Jejich spolupráce s Američankou Kelis má název Watch Your Step


No. 4: The Weeknd – Save Your Tears

Kanaďan The Weeknd se v tomto týdnu stal poraženým. Byť má skvělé album After Hour, nebyl nominovaný na Grammy. Označil nominace za zkorumpované, zfalšované, cítí se být podveden a je uražen.

https://vimeo.com/466957752


No. 3: Jake Bugg – Al I Need

Letos nám už Jake Bugg z Nottinghamu nabídl dva singly a na podzim přišel třetí – All I Need. V hudebních kuloárech se mluví o tom, že ještě letos bychom měli mít ke stažení nástupce jeho posledního alba Hearts That Strain.

No. 2: Claire Rosinkranz – Backyard Boy

Skladatelka i baletka Claire Rosinkranz za několik měsíců dokázala to co se někomu nepodaří ani za více životů. Song Backyard Boy má 11 milionů zhlédnutí na YouTube, 20 milionů streamů na Spotify, je jedničkou na Global Spotify a US Viral Charts. A její EP má 30 milionů streamů. To není málo na šestnáctiletou holku.


Top Tip: Lowlife – Wasteland

Prakticky bezkontaktně vzniklo seskupení Lowlife. Čtveřice mladíků z Británie, včetně nám známého Rat Boye, přes platformu Zoom dalo dohromady svůj debut Wasteland. Sešli se až v rámci natáčení klipu, který je laděn ve stylu
hry GTA. Zda zůstane jen u jednoho songu, ukáže teprve čas.


No. 1: Foo Fighters – Shame Shame

Kapela, kterou založil bubeník legendární Nirvany Dave Grohl, na začátku února příštího roku vydá desátou studiovou nahrávku Medicine At Midnight. Pilotní song se stal pro 48. týden nejhranějším na Expres FM.

Foto: Profimedia.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM