MidnightDrip
Daniel Klusoň aka DJ Desoll
Celý playlist
Poslouchat online
MidnightDrip /
Celý playlist
Ostatní

Filmy, které vás naladí na žhavou noc

Redakce
Iva Frühlingová si jako téma svého vysílání vybírá různé věci a nebrání se ničemu. A tak došlo i na sex. Které filmy z posledních dekád se sexuální a erotickou tematikou stojí za zhlédnutí? Zapomeňte na Základní instinkt, protože ten už je passé.
24. 01. 2022

Eyes Wide Shut

Film Eyes Wide Shut v režii Stanlyho Kubricka stojí za připomenutí. Nicole Kidman a Tom Cruise v něm tvoří krásnou rodinku, ale postava Toma Cruise se rozhodne experimentovat a nahlédne do úplně jiného světa, kde se bohatá vrstva baví orgiemi ve velkém. Ty jsou ve filmu dobře vidět, takže pro voyery super záležitost. Na podobné téma nesmíme opomenout ani Nymfomanku od Larse Von Triera v hlavní roli s krásnou Charlotte Gainsbourg.

Nejen Charlotte Gainsbourg: Jablka, která nepadla daleko od stromu

Bonding

I největší puritány by možná mohla bavit seriálová černá komedie Bonding z Netflixu, jehož hlavní hrdinkou je Tiffany, studentka psychologie na newyorské univerzitě, která po večerech pracuje jako domina. Tiffany zkontaktuje svého bývalého spolužáka ze střední školy, homosexuála Petea, a poprosí ho, aby se stal jejím asistentem. Pete se zároveň touží stát stand-up komikem, ale má strach z vystupování na veřejnosti. Seriál se volně inspiruje skutečnou zkušeností Rightora Doyla, tvůrce seriálu.

Šokující zpověď letušky: Co se ve skutečnosti odehrává na palubě soukromých letadel, mají stevardky sex s boháči?

Piercing

V hlavní roli tohoto filmu, který osciluje mezi černou komedií a hororem, se přestaví Christopher Abbott jako Reed. Ten vyrazí na služební cestu. Políbí svou ženu i synka na rozloučenou, ovšem místo oblečení si do kufru sbalí kartáček na zuby a vražedné nářadí. Všechno je pečlivě naplánováno – ubytovat se v hotelu a zabít nic netušící oběť. Jedině tak se zbaví ďábelského nutkání a bude moci pokračovat v roli příkladného manžela a otce. Reedovo vražedné dobrodružství se však vydá hodně nečekaným směrem poté, co do jeho pokoje dorazí svůdná prostitutka Jackie, kterou hraje úplně úžasně Mia Wasikovski. Nejdřív jen tak relaxují a dostávají se do nálady, ale když dojde k neočekávanému vyrušení, oba začnou střídavě přebírat kontrolu nad situací, takže nakonec vlastně nikdo neví, kdo z těch dvou je větší sadista a komu víc hrabe. Prostě mu to ta holka úplně zkazí.

Čtěte také: Sex. Únos. Masturbace. Incest. Skandál jako výtah ke slávě

Sekretářka

Zapoměňte na 50 odstínů šedi, nad tím BDSM komunita ohrnuje nos, raději rovnou sáhněte po tom správném filmu, který tyto praktiky vystihuje mnohem líp. A hlavně dobře ukazuje i lásku, oddanost a v první řadě psychologii, která za tím vším je. Řeč je o filmu Sekretářka, trochu starším, ale zatím nikdo nic lepšího v tomto směru nenatočil. Každopádně ve filmu jde o to, že děsně roztomilá, mladá a citlivá Lee Holloway (v podání Maggie Gyllenhaal) se vrací z ústavu, kam ji rodina umístila kvůli sebepoškozování. Po návratu se naučí psát na psacím stroji a začne pracovat jako sekretářka pro advokáta Edwarda Greye. Při pohovoru ji upozorní, že se jedná o nudnou práci a že firma nepoužívá počítače. Lee je s tím srozuměna. Ačkoliv se zpočátku zdá, že Edward je iritován jejími chybami a překlepy, záhy vyjde najevo, že ho vzrušuje její submisivní chování. Konec tohoto filmu je nejhezčí.

A další

Ve filmu Pestrobarvec petrklíčový, v angličtině Duke of Burgundy, jsou jenom ženy. Má (možná až moc) hlubokou filozofii. Ale hezky ukazuje, že to jsou právě submisivní jedinci, kteří mají vždycky navrch, a když pochopíte tohle, tak jste pochopili skoro celou podstatu této odchylky.

Pro submisivní kluky se nabízí zhlédnutí francouzského filmu Venuše v kožichu od Romana Polanského.

A pro všechny doporučujeme Nebezpečnou metodu z roku 2011, což je příběh o zrodu psychoanalýzy a vztahu Sigmunda Freuda a Carla Gustava Junga. A také psychoanalytičky Sabiny, Jungovy milenky, s kterou to slušně rozjeli.

Pokud nechcete chodit za hranice České republiky, pusťte si Post Coitum. Scéna, v níž Jiří Langmajer zjistí, že ho jeho žena Viola podvedla, a to jak k ní pak mluví, je pro silnější povahy.

A jaké žhavé filmy by vám doporučila Veronika Koloušková? Poslechněte si v našem podcastu.


Kam dál? Ženy, které živí sex za peníze: Jaké jsou doopravdy v posteli? Rozhovory s nimi vás překvapí!


Foto: Netflix

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM