Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Filmový tip: Matthew McConaughey a 500 tun trávy

Redakce
Kina jsou zavřená, popkornovače nepopkornují a filmových premiér se jen tak nedočkáme. A tak je čas dohnat resty a z gauče nebo zpod peřiny zhlédnout letošní bijáky, které nám utekly.
19. 11. 2020

Jedním z letošních hitů je povedená a zábavná stylová gangsterka Gentlemani režiséra Guye Ritchieho, která vyšla na Blue-Ray a DVD a je k vidění také na streamovací službě Netflix.

Gentlemani jsou typická ritchieovka z drogového podsvětí plná ostrých slovních výměn, nekorektního humoru a násilí, vyprávěná z pohledu slizkého vyděrače – investigativního pisálka, kterého hraje Hugh Grant, jenž aktuálně zažívá velký comeback (viz mimořádný seriál Mělas to vědět na HBO).

Příběh sleduje Američana Mickeyho Pearsona (Matthew McConaughey), který v Londýně pod pozemky aristokratů (samosebou za tučné nájemné) vybudoval marihuanové impérium, které vyprodukuje 500 tun prvotřídní Bíle vdovy a Cheese ročně. Svůj byznys ale hodlá prodat, a tak se znenadání k provoněnému pokladu začnou stahovat podivné živly…

Gentlemen_Hugh.jpg

Z herců velmi pobaví a překvapí skvělý Charlie Hunnam (zahrál s už v Ritchieho fantasmagorii Král Artuš: Legenda o meči) v roli Mickeyho asistenta a tradičně i Colin Ferrell jako učitel boxu, který chce z pouličních výrostků vymlátit to nejlepší. V menší roli šlechtické dcery na heroinu uvidíme Stingovu dceru Eliot Sumner, kterou znáte z našeho éteru jako zpěvačku I Blame Coco.

A když už je řeč o hudbě, tak ve fantasticky zpracovaných úvodních titulcích zní country skladba, kterou si okamžitě začnete shazamovat. Usnadníme vám to – je to Cumberland Gap od Davida Rawlingse.

Foto: Distributor Vertical Entertaiment, 13. 11. 2020

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM