Ostatní

Filmex Dotočná: Do Rodena vstoupí duch, na červený koberec ve Varech Ethan Hawke

Redakce
Karel Roden bude hlavním protagonistou koprodukční komedie Indián. Bratři Coenovi se rozcházejí, Joel ale chystá premiéru nového zpracování Shakespearova Macbetha. Slavné filmové festivaly hlásí premiéry a hvězdy.
11. 08. 2021


Coeni spolu dotočili

Režisér Joel Coen uvede na konci září během filmového festivalu v New Yorku svůj nový černobílý snímek The Tragedy of Macbeth s Denzelem Washingtonem a Frances McDormand v hlavních rolích. Zcela poprvé pracoval bez svého bratra Ethana, se kterým natočil jedny z nejlepších filmů posledních let – Fargo, The Big Lebowski nebo Tahle země není pro starý. Dvorní skladatel bratrů Coenových Carter Buurwell, který vytvořil hudbu i k Joelově novince, nedávno v podcastu prozradil, že mladší z bratrů ztratil zájem točit filmy a hodlá se soustředit pouze na dráhu dramatika. Sourozenci mají údajně v šuplíku hromadu skvělých scénářů, které spolu napsali. Co s nimi bude dál, je ale ve hvězdách.

Karlovarský festival bez hvězd nezůstane

Na karlovarský filmový festival, jehož start byl vinou protipandemických omezení přeložen na 20. srpna, přijede americký herec, režisér a spisovatel Ethan Hawke. Ten v hlavním sále hotelu Thermal převezme Cenu prezidenta festivalu a také uvede thriller Paula Schradera Zoufalství a naděje, v němž ztvárnil postavu kněze, který prochází krizí víry. Ethan Hawke prorazil díky Společnosti mrtvých básníků jako plachý student po boku Robina Williamse. K osudovému setkání pak došlo s režisérem Richardem Linklaterem, s nímž natočil romantickou trilogii Před úsvitem, Před soumrakem a Před půlnocí nebo artový hit Chlapectví, za který získal čtvrtou nominaci na Oscara.

Dalšími hvězdami festivalu budou Johny Depp a Michael Caine.

Do Rodena vstoupí duch

Před pár dny padla poslední klapka česko-slovensko-polské komedie režiséra Tomáše Svobody s názvem Indián, ve které Karel Roden ztvární postavu zaneprázdněného finančníka, do kterého v letadle během návratu z pracovní cesty do Nebrasky vstoupí duch umírajícího indiánského náčelníka. Duch se ho následně marně snaží přesvědčit, aby změnil svůj život i způsob myšlení. "Nakonec mu změní život ve všech oblastech, ve vztahu k rodině, zaměstnání, ale i k Bohu, k transcendentním věcem a hlavně ve vztahu k planetě," říká režisér. Indián bude mít premiéru v březnu 2022, Karla Rodena ale v kinech uvidíme už příští týden v nové komedii Michala Suchánka Večírek.

Led Zeppelin na plátně

Na filmovém festivalu v Benátkách, který odstartuje 1. září, bude uveden dokumentární film Becoming Led Zeppelin. O něm režisér Bernard MacMahon prohlásil, že jeho záměrem bylo vytvořit dokument, který bude působit jako muzikál. Bude to první dokument po padesáti letech, který autorizovala sama kapela, a bude obsahovat nové rozhovory s Robertem Plantem, Jimmym Pagem, Johnem Paulem Jonesem i archivní výpovědi zesnulého bubeníka Johna Bonhama. Čtyři příběhy členů Led Zeppelin budou ale vyprávěné převážně pomocí hudby a filmových obrazů.

Kam dál? Filmový tip: Matthew McConaughey a 500 tun trávyTitulní foto: Bioscop

Diskuze
Máme nové diskuze!
Sdílejte

Další na Expres FM