Ranní klub
Barbara Hacsi, Miloš Pokorný
Celý playlist
Poslouchat online
Ranní klub /
Celý playlist
Ostatní

Expres Top: The Wombats dopilovávají novou desku

Redakce
Další týden za námi. V tom poklusu, který jste měli, budete hned od pondělí pokračovat. Bohužel nemůžeme zaručit, že čím rychleji poběžíte, tím to bude více utíkat. Ale zaručujeme nejlepší a nejnovější hudbu v metropoli v Expres Top.
19. 09. 2021

Charli XCX – Good Ones

Charli XCX mohl český hudební fanda poprvé vidět v Edenu, kde předskakovala Coldplay. Už tenkrát před devíti lety všichni věděli, že z té dvacetileté holky jednou něco bude. A je. Charli XCX právě pracuje na pátém albu, jehož vydání bylo stanoveno na rok 2022. A jako pilotní singl se tu objevuje sebevědomá věc, kterou produkoval Oscar Holter (jinak též spolupracovník Maxe Martina, s nímž produkuje písně pro Weeknda). Jmenuje Good Ones.

10. Gorillaz & AJ Tracey – Jimmy Jimmy

Jimmy Jimmy je nový singl Gorillaz. Ten najdete na novém EP Meanwhile, na se tahle parta tradičně opírá o další zpěváky a kapely. Na tomto EP je singl Deja Vu s Alicií Harley a titulní Meanwhile s Jelanim Blackmanem a Barringtonem Levym.

Novinka: Ed Sheeran – Shivers

Ed Sheeran nahrávku Shivers složil za tři dny a měla být pilotním singlem páté desky s názvem = [equals]. Ale nakonec se rozhodl, že jako pilot se úplně nehodí (zvítězil taneční singl Bad Habits, o kterém více prozradil v exkluzivním rozhovoru), že podzim bude singlu víc slušet. Mimochodem, pokud se podíváte na klip, tak zjistíte, že zřejmě došlo velké výměně dárků s velmi výjimečným kamarádem Eltonem Johnem. Ed mu na jaře k narozeninám věnoval obří sochu penisu a Elton na oplátku Edovi věnoval svůj legendární oblek.

9. Love Regenerator & Eli Brown – We Can Come Together

Bokovka Calvina Harrise se jmenuje Love Regenerator. Pod touto značkou si dělá radost taneční hudbou stylu 90. let. Hlasový fond tu propůjčil nadějný producent a dj Eli Brown. Singl se jmenuje We Can Come Together.

Novinka: Orion & Ondřej Pivec – Famous

Třetí novinka je čistě domácí záležitostí. Michal Opletal alias Orion stál v roce 1993 u zrodu legendární rapové formace PSH. A čas od času se věnuje i sám sobě. V roce 2006 získal Českého Anděla v kategorii rap a R’n’B za album Teritorium II. Po 16 letech je na spadnutí třetí díl. V aktuální novince hostuje Grammy oceněný pianista Ondřej Pivec. Jmenuje se Famous

8. Halsey – I Am Not A Woman, I’m A God

Kdo sledujete hudební vývoj téhle americké pěnice pak víte, že dřív byla její tvorba hodně popová. Ale v rámci její čtvrté desky došlo k výrazné změně. Nejspíš proto, že to tak chtěla. A hlavně proto, že se spojila s dvojicí Trent Reznor & Atticus Ross z Nine Inch Nails. Proto ukázala svoji temnou stranu v singlu I Am Not A Woman, I’m A God.

Novinka: Easy Life – Ocean View

Pětičlenná parta z fotbalového Leicesteru v květnu vydala své debutové album Life’s Beach. A to navzdory tomu, že Leicester prakticky žádnou pláž nemá, natož oceán. Ale to není důvod, že by o tom nemohli udělat nějaký song, jakým je právě Ocean View.

7. Blossoms – Care For

Britští Blossoms nám dali nahlédnout do kuchyně, jak bude vypadat jejich čtvrtá deska, na které pracují. Bude to disko jízda, stylizace do Bee Gees v klipu Care For je neoddiskutovatelná.

Novinka: Terra – Stupid Love

Čerstvě osmnáctletá Tereza Pištěláková aka Terra, za poslední dva roky vydala už několik singlů, kterými – jak sama říká – hudebně dospívá. Nyní je pod ochrannými křídly labelu Addict Sound, za kterým stojí dj NobodyListen. A podle jejího aktuálního songu se dá tušit, že singl Stupid Love není poslední věc, kterou od ní na Expres FM hrajeme.

6. Yungblud – Fleabag

Zdá se, že po albu, které bylo na Yungbludovy poměry opravdu Weird, se Dominic Harrison vrací k tomu, čím dokázal okouzlit, tedy k energii a přímočarosti.

5. Lizzo & Cardi B – Rumors

Lizzo se stala obětí bodyshamingu kvůli své figuře. Lizzo se ale příliš netrápila a s pomluvami a marným bojem proti nim se vypořádala společně s Cardi B v nahrávce Rumors. Lizzo pravděpodobně chystá nové album, kterého by tento singl měl být předzvěstí.

4. The Killers – In The Car Outside

Kapela The Killers měla už několik songů hotových, ale nakonec se hudebníci na popud bubeníka rozhodli, že by mohli udělat něco, co drží víc pohromadě, a tak vzniklo koncepční album Pressure Machine.

3. Lorde – Mood Ring

Pěti Grammy oceněný Jack Antonoff je poslední dobou velmi horké zboží. Možná trochu jinak než by chtěl, protože je taky frontmanem skupiny The Bleachers. Častěji je ale poslední dobou producentem, jeho služby využila Taylor Swift, Lana Del Rey, Charlie XCX nebo St. Vincent. Naposledy to byla zpěvačka Lorde, které pomáhal s albem Solar Power včetně aktuální nahrávky Mood Ring.

2. Jungle – Truth

Britská skupina Jungle, kterou tvoří autorská dvojice McFarland & Lloyd-Watson, vydala letos očekávanou desku Loving In Stereo. A z ní pochází i aktuální song Truth.

Top Tip: Richard Ashcroft – Bittersweet Symphony

Richard Ashcroft přemýšlel během covidu, jak se znovu hudebně nastartovat, a dostal skvělý nápad udělat akustické album ze své sólové tvorby, ale i z dob s Verve. Album se bude jmenovat Acoustic Hymns Vol 1. Vyjde na konci října a jako pilotní singl si asi nemohl vybrat líp. Sáhl totiž po největším hitu své domovské kapely, Bitterweet Symphony. K celé desce má takové miniturné v obřích halách v Anglii. A koncerty jsou už z 90 procent vyprodané.

EXPRES TOP: The Wombats – If You Ever Leave I’m Coming With You

Už od jara postupně prosakují informace o tom, že brzy vyjde nová deska kapely The Wombats. A jako potvrzení, že se album Fix Yourself Not The World opravdu blíží, vydali dva singly. Ten druhý se jmenuje If You Ever Leave I’m Comin With You.

Foto: The Wombats

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM