MidnightDrip
Daniel Klusoň aka DJ Desoll
Celý playlist
Poslouchat online
MidnightDrip /
Celý playlist
Ostatní

Expres Top: Sam Fender píše svému mladšímu já

Redakce
Každou neděli nabízíme poctivou porci nejlepší hudby v metropoli. A díky tomu všichni posluchači vědí, co je v hudbě in.
17. 08. 2021

Novinka: The Weeknd – Take My Breath

The Weeknd je důkazem toho, že i když natočíte megaúspěšnou desku, jakou byla After Hour, nemusíte za ni nutně dostat Grammy. Teď ale začíná další pokus. Opět se spojil s Maxem Martinem a Oscarem Holterem a pracuje na albu s prozatímním názvem The Dawn. Pilotní song z něj se jmenuje Take My Breath.

10. Beabadoobee – Cologne

Na začátku léta se objevilo ke stažení EP Our Extended Play od zpěvačky Beabadoobee. Zároveň s ním jí vyšla první nahrávka Last Day On Earth. Teď má aktuální song Cologne.

Novinka: Rudimental & Skream – So Sorry

Konzistentní čtveřice se i na předchozích albech opírala o výtečné hosty. A stejně tomu bude i v případě čtvrté desky, která teprve vzniká, ale už z ní známe několik singlů jako Easy On Me, Be The One nebo Come Over. nejnovější ochutnávka vznikla ve spolupráci s djem Skreamem, nese název So Sorry.

9. MØ – Live To Survive

SG Lewis je britský talent, který v únoru udělal výtečné taneční album Times. A možná i jeho další spolupráce s Clairo, Alunou George a dalšími jsou důvodem, proč se dánská zpěvačka MØ obrátila právě na něj, zda by jí nepomohl s novou deskou Motordrome.

Novinka: Wolf Alice – How Can I Make It OK?

Kapela Wolf Alice předloni získala Mercury Prize za nejlepší ostrovní album. Letos měla také úspěšný rok, když se album Blue Weekend stalo čtvrtým nejlepším albem v hodnocení podle Metacritic a nejprodávanějším ve Velké Británii.

8. Parcels – Free

Osmé místo měla australská parta Parcels. Největší zásek kariéry udělali poté, co je pro svět objevili Daft Punk. To už ale byli přestěhovaní v Berlíně, kde našli nový domov. Parcels chystají druhou desku a toto je pilotní song Free.

Novinka: Timea – Lose My Air

Po studentském výměnném pobytu v Austrálli natočila Slovenka Timea skvělé EP Confusion Of Warmth. A na své cestě do Berlína se na pár dní usídlila i v Praze. Chce studovat songwriting, ale u nás je prý tenhle obor dost svázaný, tak proto německá metropole. Ale je jasné, že se tak stane až po Metronome Prague Warm Up, kde bude v sobotu 11. září předskakovat Morcheebě.

7. Imagine Dragons – Wrecked

Imagine Dragons ze třetího alba nabídli už pár singlů. Pokud patříte mezi fanoušky Dana Reynoldse a jeho kapely, kompletní sbírku s titulem Mercury – Act 1, která bude obsahovat i singl Wrecked, si můžete pořídit 3. září.

Novinka: CHVRCHES – Good Girls

CHVRCHES stihnou novou desku vydat ještě do konce prázdnin. Bude se jmenovat Screen Violence a vznikla z větší části online, kdy jedna část kapely seděla doma a ve studiu v Glasgow, a druhá včetně zpěvačky Laureen Mayberry v Los Angeles, kde uvízli v karanténě. K albu bude i turné na které vyrážejí hned v září, Česko však na jejich cestě není.

6. Royal Blood – Oblivion

Dvojice Mike Kerr a Ben Thather, čili kapela Royal Blood, vydala v dubnu skvěle hodnocenou desku Typhoons, z níž zatím vydali singly Trouble’s Coming, Limbo, titulní Typhoons a nejnověji oživují zájem o album písní Oblivion.

5. LP – Goodbye

Americká zpěvačka LP bere nejnovější singl jako velký duševní úklid. Goodbye je čtvrtým singlem z připravované desky. LP ji napsala společně se svými dlouholetými spolupracovníky Mikem Del Riem a Natem Campanym. Šesté album Chuchers vyjde 8. října.

4. Silk Sonic – Skate

Dvojici Anderson .Paak a Bruno Mars to neskutečně funguje a šlape. Po Leave The Door Open, což byla hodně vokálová záležitost, přišli Silk Sonic s další retro věcí. A retro najdete i v klipu, ve kterém jsou osmdesátkově vytuněné holky a brusle, na kterých si dojedou minimálně pro nominaci na Grammy. Pokud se jim podaří vydat album An Evening With Silk Sonic ještě letos.

3. Aurora – Cure For Me

Klávesy, kytara, baskytara, bicí. Není snad nic, na co by neuměla tato norská zpěvačka zahrát. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na její skvělý hlas, který ji předurčil stát se severskou pěveckou hvězdou. Aurora rozloží 26. února 2022 svůj hudební tábor ve Foru Karlín.

2. Georgia & David Jackson – Get Me Higher

Zpěvačka Georgia chtěla napsat hymnu oslavující taneční hudbu, což se jí dle našeho názoru povedlo. Snad budeme ještě dlouho mít možnost ji testovat na tanečních parketech.

Top Tip: Fred again.. – Baxter (These Are My Friends)

Služby producenta, zpěváka a hudebníka, který si říká Fred again.. využívá i hudební guru Brian Eno. Nedávno nás zasáhl singlem s The Blessed Madonnou nazvaným Marea (We’ve Lost Dancing), před týdnem se objevila jeho nová nahrávka Baxter (These Are My Friends). V hlavní roli o 21 let starší Dury Baxter. A byl to zřejmě on, kdo seznámil Freda s Brianem. Tematicky navazují právě na singl Marea.

EXPRES TOP: Sam Fender – Seventeen Going Under

Sam Fender nedávno napsal fiktivní dopis svému sedmnáctiletému já, kde vysvětluje: „V 17 letech začínají všechny výzvy, nejsi dítě, ale rozhodně nejsi dospělý.“ Album Seventeen Going Under, které vyjde 8. října, je příběh o dospívání. Je to oslava života po těžkostech, je to oslava přežití. Album produkoval Bramwell Bronte, který ho před lety objevil v nordshieldském hudebním baru.Titulní foto: Sam Fender

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM