Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Royal Blood vydali novou desku a bodují i v Expres Top

Redakce
Každý týden máme pro posluchače Expres FM statistiku, jaká hudba u nás nejvíc letí. A každý týden navíc přidáváme muziku do našeho playlistu. Tento rok už posedmnácté.
03. 05. 2021

Novinka: The Chemical Brothers – The Darkness That You Fear

Jsou to dva roky, co Tom Rowlands a Ed Simons vydali svoji Grammy oceněnou desku No Geography. A teď tu jsou s velmi pozitivním singlem The Darkness That You Fear. Mimochodem, pokud si pustíte i video, dostanete náladu devadesátých let z rave parties doplněnou o animace.

10. The Snuts – Somebody Loves You

Tahle skotská kapela se rozhodla, že výtěžek z jejich desky W.L. věnují lidem bez domova. A možná to byl důvod, proč se album umístilo hned na prvním místě prodejů na ostrovech. Pochází z něj i singl Someody Loves You.

Novinka: The Prototypes & Lowes – Reason

Chris Garvey a Nick White měli za svoji kariéru nejúspěšnější období v roce 2014, kdy byli v rámci Drum and Bass Arena Awards nominováni ve čtyřech kategoriích. Sice je neproměnili, ale byl to pro ně průlomový rok. Dnes mají nový singl, kde jim s vokály vypomohla zpěvačka anglického tria Lowes Evie Plumb.

9. Olivia Rodrigo – Deja Vu

Tento měsíc mladičké Olivii Rodrigo vyjde debutová deska Sour. Konkrétně 21. května. A bude na ní jako vlajková loď multiplatinový, multistahovaný a multistreamovaný singl Drivers Licence. Dejavu je druhý singl z něj.

https://vimeo.com/532869990

Novinka: Polo G – Rapstar

Rapper Polo G měl od mala potíže se zákonem. V chicagském vězení měl obvykle dost času, aby v hlavě vymyslel nějaké texty a melodie. A zdá se, že svoji divokou část života málem ukončil předávkováním drogami. Z toho se nakonec vylízal a snad seká dobrotu. Ale především seká jeden song za druhým. Před pár dny doslova vystřelil nový singl, který by měl být na jeho třetím albu neskromně nazvaném Hall Of Fame. Song je taky neskromně nazvaný Rapstar.

8. Jade Bird – Open Up The Heavens

Jade Bird je Angličanka, která se se nijak netají tím, že jí imponuje americká indie rocková scéna. A v tomto duchu se ponese i její druhé album, které se údajně chystá a bude na něm nám známý song Headstart nebo dnešní osmé místo Open Up The Heavens.

Novinka: Klára Vytisková & Erika Stárková – Change

Klára Vytisková napsala píseň Change během lockdownu, který ještě úplně neskončil. Hostuje na něm "Pavel z Mostu, brácha Luďana", tedy Erika Stárková.

7. Mick Jagger & Dave Grohl – Eazy Sleazy

Překvapivé spojení přišlo po britsko-americké linii, když Mick Jagger sedl s blokem a tužkou a napsal text, jak ho ovlivnil čas korony. A zpoza Atlantiku složil a nahrál hudbu Dave Grohl.

Novinka: The Flavians – Blinded By The Scenery

Čtveřice z německé metropole Berlína s českou stopou, to jsou The Flavians. Čtveřice, kterou tvoří dva Švédi, jeden Brit, na klávesy pak pokládá své hbité prsty Anna Vaverková. The Flavians už v minulosti odehráli svoji poctivou show na Glastonbury a předskakovali slavnějším Catfish And The Bottlemen. Vloni vydali album Ordinary People In Ordinary World. Nyní chystají EP, kde bude i jejich aktuální singl Blinded By The Scenery.

6. Fred again.. & The Blessed Madonna – Marea (We’ve Lost Dancing)

Pracovně velmi vytížený producent Fred again.. a americká oceňovaná djka Marea alias The Blessed Madonna spojili své síly a své počítače, jejich online komunikace byla zaznamenána a zhudebněna ve výrazném singlu Marea (We’ve Lost Dancing).

5. Twenty One Pilots – Shy Away

Už 21. května bude k mání nová deska Twenty One Pilots Scaled and Icy. Název je anagramem pro Clancy Is Dead, což je odkaz na jejich pátou desku Trench. Shy Away bude jedním z jedenácti tracků na albu.

4. Jungle – Keep Moving

Tom a Josh byli kamarádi od devíti let a žili vedle sebe v Londýně prakticky přes chodbu. Měli společnou školu a teď mají společnou kapelu, která v srpnu bude vydávat svoji třetí desku Loving In Stereo. Keep Moving je prvním singlem z alba.

3. Beabadoobee – Last Day On Earth

Anglicko-filipínská zpěvačka Beabadoobee zatím jako termín vydání svého EP Our Extended Plays uvádí "Spring 2021". Takže to nejspíš nebude dlouho trvat a tenhle útvar bude ke stažení. Mimochodem Beabadoobee ho nahrála za vydatné pomoci svých kamarádů z branže, kapely The 1975.

2. Doja Cat & SZA – Kiss Me More

Doja Cat má dvě alba za sebou a jedno před sebou. Ponese název Planet Her a aktuální druhé místo Kiss Me More na něm bezpochyby také najdete. Hostuje v něm další žhavé jméno popové současnosti – SZA.

Top Tip: Gorgon City – Tell Me It's True

Duo ze severního Londýna už vyprodukovalo nespočet singlů a dvě alba. Právě teď se ale blíží vydání jejich třetí desky. Bude se jmenovat Olympia a třetím vydaným singlem je Tell Me It’s True.

EXPRES TOP: Royal Blood – Limbo

Anglická dvojice Royal Blood vydala právě v tento pátek své třetí album Typhoons. Jako v předchozích případech i z tohoto alba už se podařilo umístit nějakou hudbu do PC hry. Konkrétně Trouble’s Coming byl v NHL a FIFA. Jejich poslední singl Limbo se stal tento týden nejhranějším songem na Expres FM.Foto: Profimedia.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM