Sunday Night Cream
Radek Honc
Celý playlist
Poslouchat online
Sunday Night Cream /
Celý playlist
Ostatní

Evoluce obočí: Tenké linky, neupravený vzhled i inspirace Fridou Kahlo

Redakce
Ještě než ho proslavila Cara Delevingne (29), nosili jej staří Egypťané. Výrazným obočím vzdávali hold bohům, svou chloubu oholili jen na znamení smutku. Truchlili, dokud jim chloupky opět nedorostly. Takové štěstí ovšem neměly ženy, které propadly hitu devadesátek. Časté vytrhávání pinzetou jim sice pomohlo udržet obočí v moderním tvaru, jenže do původní podoby se mnohým už nikdy nevrátilo. Jak se upravuje dnes?
02. 05. 2022

Vnímání krásy se v průběhu času mění. To, co bylo před pár lety šik, se v současnosti považuje za faux pas a stejně je to i naopak. Evoluce dámského obočí představila všelijaké trendy, od bizarních oblouků přes úzké linie až po rádoby nepěstěný vzhled. Aktuálně frčí přirozenost, ale i té docílíte paradoxně kosmetickým zásahem. Pokud chcete jít s dobou, musíte přírodě zkrátka trochu pomoct a obočí jemně dokreslit, nebo se svěřit do rukou profesionálek.

Čtěte také: Make–up není jen pro holky! Tihle muži dokážou s líčidly divy

Udivený půlměsíc

Z dnešního pohledu působí její obočí přinejmenším zvláštně, ale ve třicátých letech dvacátého století platila Jean Harlow (†26) za sexsymbol. Ženy toužily vypadat jako ona, a tak si kreslily nad oči úzké oblouky, které byly od kořene nosu vzdálené na hony daleko. Tvar půlměsíce nevydržel v kurzu příliš dlouho. V další dekádě už letělo hustější obočí v přirozenějším vzhledu.

profimedia-0043127957.jpg

Úzké linky

Tenké linky se vrátily až v devadesátkách a oblíbila si je i Pamela Anderson (54). Aby dosáhla moderního tvaru, musela vytrhat nejen přebytečné chloupky, ale ještě spoustu dalších k tomu. Podobné obočí bylo náročné na údržbu, takže pinzeta představovala nepostradatelného společníka každé ženy. Z častého vytrhávání se některá obočí nevzpamatovala a ne všem znovu narostla.

profimedia-0187715513.jpg

Rozčepýřený vzhled

Trend moderní doby nastolila modelka Cara Delevingne, která si na něm postavila celou kariéru. Po hustém tmavém obočí prahly nejprve její fanynky a později snad celý svět. Žádoucí byl i lehce rozcuchaný look a ani zapomenutý chloupek nikomu nevadil. Pinzeta holt začala ztrácet důležitost.

profimedia-0471752692.jpg

Inspirace Fridou Kahlo

Centrem pozornosti se v roce 2017 stalo srostlé obočí řecké krásky jménem Sophia Hadjipanteli (24), která je přirovnávána k malířce Fridě Kahlo (1907-1954). Zajímavá image jí přihrává lukrativní pracovní nabídky v modelingové branži, ale také si kvůli ní vyslechla řadu nelichotivých komentářů a urážek. Asi nelze čekat, že by se spojené obočí stalo celosvětovým trendem, ale podobná ozdoba přestává být tabu.

profimedia-0468009197.jpg

Sázka na přirozenost

Letošní trendy nahrávají přirozenému vzhledu. "Jaro se nese ve znamení pestrobarevných očních stínů, obočí už tedy nemůže být moc výrazné. Doplňují se pouze chybějící chloupky tužkou nebo fixou v přirozeném odstínu. Na vyčesání a zafixování pak můžete použít čirý či jemně zabarvený gel," radí vizážistka Hanoa Moa. Inspirujte se třeba Zendayou (25), jejíž obočí splňuje požadavky moderní doby.

profimedia-0673474086 (kopie).jpg

Trvalý efekt

Pokud se nechcete zabývat pravidelným dokreslováním chloupků, pouvažujte nad permanentnější variantou. "Při tetování přirozeného obočí se snažím vytvořit hyperrealistický vzhled. Abych dosáhla kýženého efektu, dělám nejen základní chloupky, ale i pomocné a baby chloupky. Samozřejmě tento tvar nejde ke každé klientce. Některé ženy vyžadují například užší obočí," prozrazuje zakladatelka studií Academy–S Praha a Hradec Králové Christina Pidlozná.

Velkým trendem v oblasti permanentního make–upu je také pudrové obočí, které působí upraveně. "Je však zapotřebí mít na vědomí, že permanentní make–up nenahradí ten klasický. Má za úkol pouze podtrhnout přirozenou krásu. Co se týče trendů, mladé holky si přejí většinou širší obočí, ale chodí ke mně i dámy ve věku šedesát plus, které touží naopak po uzoučkém. Každému sluší ale něco jiného a to bez ohledu na to, co je zrovna in," dodává Monika Nesvorná ze salonu LaMajja Kingdom v Roudnici nad Labem. Protože velkým hitem jsou rovněž chloupky vyčesávané směrem nahoru, frčí technika zvaná laminace obočí, která je v kýžené poloze zafixuje na čtyři až šest týdnů.

Kam dál? Muž prošel radikální proměnou díky make-upu, který zakryl všechna jeho tetování. Jeho matka reagovala negativně


Foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM