Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Ostatní

Emma Smetana a Jordan Haj: Děláme spolu hudbu i děti

Redakce
Zpěvačka a skladatelka Emma Smetana nedávno vydala nový singl Night Races, s nímž jí opět pomáhali osvědčení spolupracovníci - spoluautorem je její partner Jordan Haj, o produkci se pak postaral Jiří Burian. Emma Smetana a Jordan Haj společně vychovávají dvě děti a přes svůj nabitý program si najdou čas i na vlastní tvorbu. V rozhovoru pro Večerní show prozradili detaily společného tvůrčího procesu, natáčení klipu v Berlíně. A přidali i pohled do kuchyně Kapitána Dema.
08. 09. 2021

Vraťme se k Varům, kde jste byli slušně vidět. Jak jste si Vary užili? A viděli jste nějaké filmy? Co Zátopek, líbil se, stojí za to?
Emma: Zátopek je úplně fantastickej a buď vyhraje všechny Lvy, anebo má Akademie nějaké mindráky.
Jordan: Oni všichni budou mluvit jenom o Neužilovi, který je geniální, ale ta Martha Issová je absolutní genius. Ona vlastně hraje půlku Zátopka.

Ten hlavní důvod proč jste tady, je čerstvá novinka – aktuální singl Night Races, pod kterým jste podepsáni oba dva. Klip jste natáčeli v Berlíně. To jste plánovali anebo je to jedno z mála míst kam se dalo dojet?
Emma: Prostě jsme si vymysleli, že ten klip bude stát nula korun a že se natočí na VHS i když si nejsem jistá, že ji Jordi umí ovládat. A Marek Jarkovský řekl, že moc rád pojede na výlet do Berlína.
Jordan: Klip režíroval Marek Jarkovský a byli jsme z té spolupráce nadšeni. Byla vize, že se pojede do Berlína, kde budou všude neony a extravagantní lidé. My přijeli do Berlína a všude úplně prázdno.
Emma: Já byla za úplného blázna, navigovala jsem, aby Jordan jel do čtvrti, kde jsou samý sexshopy a bordely, že všechno bude svítit a blikat. A Berlín byl úplně odpervezněnej.
Jordan: Něco jsme dotáčeli v Praze a ten výsledek je krásný.

Emmo, můžeš nám říci o čem je ten text Night Races, protože francouzsky neumíme?
Emma: Jsou to takový metaforický pindy, který bych tady vůbec nechtěla rozvádět, protože bychom jim přisoudili vlastnosti a hloubky, kterými neoplývají. Já jsem se k tomu několikrát doznala, pro mne je textová stránka záminka pro dělání té melodické části. Na texty se ptej Jordiho, který je básnicky založený.

Je to předzvěst další sólový desky?
Emma: My oba děláme na obou, děláme spolu písničky i děti, možná s výjimkou Kapitána Dema, kde já se přílliš neangažuji, a Jordi zase za mne nepíše rozhovory. Jordiho písničky mám tendenci spoluskládat a spoluprodukovat a funguje to i naopak. A tudíž já teď neplánuju bezprostředně vydat svojí sólo desku. Mám radost, že se takhle postupně vydávají písničky. Ony by to už na desku vydalo, ale já tomu chci dát nějaký řád. Prostě to ještě chvilku počká. Zatímco Jordi svojí desku systematicky připravuje a dokonce vydá, a tudíž mně se moc líbí být supporter jeho sólové desky.

Několikrát tu padlo jméno Jirky Buriana, ten trochu zná Kapitána Dema, se kterým je spojený i Jordan alias Mc ProGram. Co se chystá nového?
Jordan: Náš pětisetčlenný tým malých asijských chlapečků právě dodělal všechny beaty na novou desku. Lidi z fildy nám dopsali texty, takže libreto je hotový. Ta deska bude převratná, protože se bude dát převrátit na obě strany.

VAR, Emma, Jordan.jpeg

Foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM