Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Emma Raducanu: Mimořádně talentovaná kráska, která se zapsala do historie tenisu

Redakce
Osmnáctiletá Emma Raducanu z Bromley ve Spojeném království porazila devatenáctiletou Leylah Fernandez z Kanady ve dvou setech ve finále US Open v New Yorku. Stala se tak první britskou vítězkou grandslamu v Británii od doby, kdy roku 1977 vyhrála Virginia Wade ve Wimbledonu.
14. 09. 2021

Talent z Kanady

Emma Raducanu se narodila v Kanadě čínské matce a rumunskému otci. Ve dvou letech se jako rodina přestěhovali do Londýna. Tři roky poté začala hrát tenis v Bromleyho akademii. Nebyla to však jediná mimoškolní aktivita, její rodiče ji ještě posílali na lekce baletu, nebo jezdila se svým otcem na kole. Po dokončení základní školy studovala na londýnském dívčím gymnáziu Nestead Wood School v Orpingtonu se specializací na ekonomii a matematiku.

Kráska vysoko na žebříčku

Její juniorská kariéra stupala raketovou rychlostí a roku 2018 dosáhla na světovém žebříčku 20. příčky mezi juniory. V srpnu roku 2021 umístila na 150. místě žebříčku Ženské tenisové asociace WTA (z anglického originálu Women's Tennis Association). Její debut ve Wimbledonu, kde se stala nejmladší Britkou za 42 let, která dosáhla čtvrtého kola, nenechal nikoho pochybovat o jejích mimořádných schopnostech. Přestože v tu dobu byla na 338. místě, porazila tři nejlepší hráče světa, aby se dostala mezi finálních šestnáct hráčů, což z ní prakticky přes noc udělalo hvězdu. Kvůli problémům s dýcháním však byla nucena odstoupit ze svého posledního zápasu ve Wimbledonu. Jak se později vyjádřila na Instagramu, bylo jí líto, že zápas skončil tak, jak skončil a že chtěla strašně moc vyhrát pro své fanoušky. James Carlton, který je manažerem Bromley Tennis Center, kde Raducanu trénovala ve věku 10 až 16 let, uvedl, že ji často vídal trénovat na hřišti a popsal ji jako neuvěřitelně cílevědomou a odhodlanou. "Pracuje velmi tvrdě. Centrum se nachází hned vedle její školy, takže sem chodila před i po škole, někdy i během ní," uvedl.

Vítězství na US Open

Před svým čtvrtfinálovým vítězstvím na US Open už Raducanu porazila Američanku Shelby Rogersovou ve dvou setech, přestože se na žebříčku nacházela o 107 míst za ní. To dokonce upoutalo pozornost Virginie Wade, poslední Britky, která v roce 1968 získala americkou trofej. Raducanu ji oslovila ve svém vítězném projevu s tím, že je poctěna, že Wade sledovala její zápas a dále slíbila, že udělá maximum. Wade poté uvedla, že je Raducanu dobrá snad ve všech ohledech a má fantastické údery a soustředění. Ještě dodala, že určitě vyhraje grandslamy. Suzanne Williams, bývalá trenérka síly a kondice, řekla, že je naprosto neuvěřitelné Emmu sledovat, jak se vyvíjí a jak neuvěřitelný pokrok udělala od svých osmi až dvanácti let, kdy ji znala.

Kráska s neuvěřitelnou pílí

Tato kráska zkrátka všem předvedla, že tvrdá dřina spolu s talentem přináší ovoce. Emma Raducanu však není jenom dříčem, ale také pohlednou mladou ženou, čehož si okamžitě všimly módní časopisy a média. Už se tak objevila například v časopise Vogue. Podívejte se sami, že kromě dráhy profesionální tenistky by ji snadno uživil i modeling!Zdroje: Sky News, The Guardian
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM