Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Elton John nečekaně opustil svého partnera

Redakce
Jak se ukazuje, pojem "navždy" neplatí ani u hvězd první velikosti. Své o tom ví i legendární britský zpěvák a hudebník Elton John. Ten na první zářiový den ohlásil na sociálních sítích speciální stream, ve kterém mimo jiné přiznal, že na čas opustil svého hudebního partnera.
02. 09. 2021


Utajované album

Celé vysílání se točilo kolem bombastické a naprosto nečekané informace o novém albu, které Elton John natočil v tajnosti v období nedávného lockdownu. A přitom to celé začalo zcela nevinně. Britský hudebník se v době, kdy celý svět paralyzoval Covid 19, nacházel v Los Angeles. Nějaký čas tam i zůstal, využil situace a napsal a natočil song s úspěšným americkým hudebníkem Charlie Puthem. Po návratu do Anglie si zahostoval na jedné z nových písní projektu Gorillaz, následovala spolupráce s talentovanou zpěvačkou Rinou Sawayanou, svou hrou na piano vypomohl i Miley Cyrus pro novou verzi asi nejslavnějšího hitu kapely Metallica Nothing Else Matters a pro letošní ročník The BRIT Awards stihl mimo jiné natočit se seskupením Years & Years coververzi hitu It’s A Sin od Pet Shop Boys (jediný současný člen Years & Years Olly Alexander hrál hlavní roli ve stejnojmenném seriálu HBO, u nás uváděném pod názvem Byl by to hřích)

Polovina hotová. Co dál?

V tu chvíli měl Elton John už vlastně polovinu materiálu na nové album, a protože ho práce s kolegy z hudební branže začala velmi bavit, vrátil se do L.A a sepsal si takový malý seznam svých hrdinů, s kterými by chtěl ještě něco vytvořit. Na nové desce s všeříkajícím názvem The Lockdown Sessions tak najdeme i duet s legendárním Stevie Wonderem, Eddie Vedderem z Pearl Jam, Stevie Nicks z Fleetwood Mac nebo dokonce i se silikonovou Nicki Minaj. Kromě toho Sir Elton oslovil i několik v Evropě méně známých hudebníků například z country nebo r'n'b scény, které poslední léta bedlivě sleduje, a vytvořil písně společně i s nimi.

Čtěte také: Rozvodem k nové desce: Fleetwood Mac – Rumours

S Bernie Taupinem až zase příště!

Výsledkem je kolekce šestnácti naprosto výjimečných písní, kterým vévodí aktuální singl, lehce taneční duet Cold Heart, ve kterém vedle Eltona Johna září i zpěvačka Dua Lipa. Takřka s prázdnou tak z celého projektu odchází Eltonův neodlučitelný partner a člověk, který stál doposud u zrodu úplně každého hitu legendárního Brita, Bernie Taupin. Ten je uveden pouze v kreditech aktuálního singlu Cold Heart, jedná se totiž o kompilát úryvků čtyř starších mistrových písní včetně hitů Rocket Man a Sacrifice. Ostatní písně Elton John složil s někým jiným, popřípadě se jedná o coververze již známých hitů. Jak zpěvák mimo jiné během vysílání dodal, služby Bernieho Taupina, který nynější volno využil na napsání knihy, využije nejspíš zase až na další desce.

Dodejme, že novinka The Lockdown Sessions vyjde již koncem října a milovníci Eltona Johna si ji budou moci pořídit na CD, vinylu a dokonce na třech různě barevných kazetách. Kromě toho je v oficiálním shopu interpreta k mání například i podložka na gramofon, rouška nebo stylový hrneček.

Psali jsme: Ve dvou se to lépe táhne. Pet Shop Boys, Erasure i Daft Punk si vystačili ve dvojici

Rodinný život je idylický

Co se Eltonova rodinného života týče, zde je prozatím vše v naprostém pořádku. S partnerem Davidem Furnishem žije již od roku 1993, svůj vztah pánové zpečetili i svatbou a vychovávají spolu dva syny. Právě končící léto společně prožili například na plavbách po jihu Francie, kde je vyhmátli i paparazzi. Zároveň v jedné z restaurací v Cannes Elton překvapil i všechny návštěvníky, když si během jídla odskočil k mikrofonu a svůj aktuální hit všech zazpíval naživo.

https://www.youtube.com/watch?v=uaI2difTYRY&t=169s

Kam dál? Zpátky do lavic s písní na rtech


Foto: Universal Music / Gregg Kemp

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM