Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Dočkáme se letos nové desky od LP?

Redakce
EXPRES TOP 01/2021 | Po dvoutýdenní pauze, kdy jsme vám na Expres FM představili třicítku top hitů uplynulého roku, se vrací tradiční přehled songů, které si ukously nejvíc prostoru v našem playlistu za uplynulých 7 dní...
14. 01. 2021


Novinka: Inhaler – When It Breaks

Věkový průměr téhle irské partičky, jíž šéfuje syn Bona z U2 Elijah, je 20 let. Mají za sebou EP a v první polovině tohoto roku bychom se měli dočkat celé desky, ze které na Expres FM hrajeme singly Ice Cream Sundae a Falling In. A další nahrávkou je píseň When It Breaks.


10. Marina: Man's World

Marina, kdysi ještě s přívlastkem "and the Diamonds", nové album ohlásila už před rokem. Sociální sítě Mariny, to byl samý tweet a status, že bude pátá deska, a pořád nic. Před Vánoci alespoň vypustila píseň Man’s World, která je prvním singlem z desky, z jejíhož natáčení byli vyloučeni všichni muži.

Novinka: CamelPhat & Lowes – Easier

Dvojice z Liverpoolu do světa vykopává jednu nahrávku za druhou. Taky je z čeho, 90minutové album Dark Matter obsahuje 21 skladeb. V singl Easier jsou hosty Lowes. Elektronické trio z Lancasteru se tak zařadilo vedle Jakea Bugga, Noela Gallaghera nebo Foals, kteří přiložili u Camelphat ruku k dílu.

9. Rhye: Black Rain

Kanaďan s německým pasem a aliasem Rhye Mike Milosh vydá 22. ledna své album Home. Black Rain je jedna ze třinácti skladeb, které nahrál a smíchal ve své domácím berlínském studiu.


Novinka: Troye Sivan & Kacey Musgraves & Mark Ronson – Easy

V písni Easy se potkal Australan Troye Sivan s Američankou Kacey Musgraves. Ta je držitelkou celkem šesti Grammy za nejlepší alba a songy v kategorii Country. Troye Sivan spolu s ní a hvězdným producentem Markem Ronsonem přepracoval už vydaný singl Easy z loňského EP In A Dream, čímž dostala tahle nahrávka úplně novou tvář.

8. Maximo Park – Baby, Sleep

Tahle kapela z NewCastlu letoškem začala kroutit třetí dekádu svého působení na hudební scéně. A oslavou bude sedmé album Nature Always Win. To si můžeme pořídit 22. února. Píseň Baby, Sleep je druhým singlem z něj.

Novinka: Rodan – Gone

Rodan Tuka klidně mohl být fotbalistou nebo tenistou, ale nakonec je z něj muzikant. V loňském roce se spojil s Honzou Čechtickým z Ohm Square, kterému do studia přinesl svou písničku. Z ní nakonec vznikla zajímavá nahrávka s názvem Gone.

Co mají společného Taylor Swift, The Strokes, Gorillaz nebo Roísín Murphy? Nahráli Nejlepší zahraniční alba roku 20207. Jade Bird: Headstart

Jade Bird nemůže v Británii vystupovat a na její adresu se sypou vzkazy ne nepodobné poselstvím (s)prostého českého pracujícího lidu, že by se měla přeškolit na něco užitečného. Třeba svářečku. Tohle už nemůže být náhoda. Jade Bird ale vyhlíží tento rok s nadějí, že jí s rozpočtem pomůže nové album, na kterém je i singl Headstart.

Novinka: Biig Piig – Feels Right

Jessica Smyth své umělecké jméno našla v menu jedné pizzerie. Po čtyřech letech hraní a občasného nahrávání se Biig Piig chystá na svou debutovou desku, jejíž součástí bude i tento velmi sympatický a celkem svižný song.

6. High Contrast & LOWES – Rhythm Is Changing

Velšský drumnbassový mág High Contrast na sklonku loňského roku vydal své sedmé řadové album Notes From The Underground. Na něm se krom jiných podílela i skupina Lowes. Ano, tato trojice je v našem aktuálním žebříčku podruhé. Tentokrát v singlu Rhytm Is Changing


Co nejvíc letělo v éteru Expres FM? Nejhranější písně Expres FM v roce 20205. King Princess – Pain

Mikaela Strauss aka King Princess předloni vydala svoji desku Cheap Queen. Po necelých dvou letech se opět zavřela do studia Marka Ronsona a pod jeho pečlivým dohledem tvoří druhé album. Občas jí do toho producent podle jejích slov mluví víc, než by chtěla. Možná i díky tomu singl Pain dopadl na výbornou.


4. Glass Animals & Arlo Parks – Tangerine

Glass Animals se rozhodli, že albový song by měl mít speciální singlovou verzi, a tak ve studiu zaparkovala Arlo Parks, aby svým hlasem opatřila singl Tangerine.

Kdo se postaral o Nejlepší česká alba roku 2020?3. Taylor Swift – Willow

Taylor Swift loni vydala dvě alba a spekulovalo se, zda nevydá alba tři. Totiž na poslední desce se omylem objevil nápis "woodville". Fanoušci to považovali za odkaz na třetí desku v řadě, ale nakonec vyšlo najevo, jak došlo k této chybě – Taylor s grafikem zkoušeli, jak bude vypadat název na přebalu, a použili k tomu slovo, které má stejně písmen jako Evermore. A tak nějak ho tam zapomněli.

2. The Strokes – The Adults Are Talking

The Strokes se předloni obrátili na legendárního producenta Ricka Rubina, zda by nedohlédl na jejich desku The New Abnormal. A udělali dobře, protože deska byla odbornou i neodbornou veřejností velmi dobře přijata. Z alba hrajeme singly Bad Decisions, Brooklyn Bridge to Chorus a aktuálně stříbrný The Adulst Are Talking

https://vimeo.com/492366837

Top Tip: David Bowie – Modern Love

V pátek 8. ledna by oslavil 74. narozeniny David Bowie. Ale neoslavil, protože dnes si připomínáme pět let od chvíle, kdy opustil tento svět. Hudebník, zpěvák, malíř, herec, režisér, prostě multitalent ještě na své poslední narozeniny stihl vydat 25. album Blackstar. A taky byl Brity v anketě vyhlášen za největší ikonu 20. století. Pojmenovali po něm pavouka, ale svítí mu také souhvězdí poblíž Marsu.

https://vimeo.com/330637152

EXPRES TOP: LP – How Low Can You Go

Rodačka z Long Islandu Laura Pergolizzi byla loni – stejně jako všichni – nucena uzavřít se do studia, tvořit a čekat. Dočkali jsme se jen živáku z Moskvy a dvou singlů, které by se měly objevit letos na zatím blíže nespecifikované desce. Ten aktuálnější nese název How Low Can You Go a za uplynulý týden jsme ho na Expres FM hráli nejvíc…
Foto: Profimedia.cz

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM