Nejlepší hudba v metropoli
Celý playlist
Poslouchat online
Nejlepší hudba v metropoli /
Celý playlist
Ostatní

Do kin přichází moderní fotr, soulová legenda i herní postava

Redakce
Tereza Ramba a Jiří Mádl jsou hlavními hvězdami adaptace úspěšné knihy Dominika Landsmana. Ryan Reynolds si střihnul dalšího akčního hrdinu a Jennifer Hudson se převtělila do královny soulu Arethy Franklin.
12. 08. 2021

Deníček moderního fotra

Spisovatel Dominik Landsman začal psát coby otec na mateřské vtipný blog, ze kterého vznikla úspěšná kniha i její pokračování. Ta nyní v celovečerním debutu režiséra Jana Haluzy dostává filmovou podobu. V drsňácky ujetém komediálním příběhu Deníček moderního fotra se představí Jiří Mádl a Tereza Ramba jako Dominik a Nataša, kteří se neplánovaně stanou rodiči.

Jelikož designérka hraček Nataša dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, s novorozeným Čeňkem zůstává doma Dominik, jehož naivní představa, že nově nabyté „volno“ využije k napsání knihy, bere rychle za své. Z péče o aktivní a destruktivní mimino se totiž chvílemi stává boj o přežití. Rodiče Dominika hrají Pavla Tomicová a Ondřej Malý, rodiče Nataši Lucie Benešová a Roman Zach. Roličku taxikáře si ve filmu zahrál střihl autor literární předlohy Dominik Landsman.

Free Guy

V akční sci-fi komedii Free Guy, která ve Spojených státech sklízí velký úspěch a mluví se o ní jako o jednom z největších filmových překvapení letošního léta, si Ryan Reynolds naprosto skvělým způsobem zahrál bankovního úředníka, který zjistí, že je nehratelnou postavou ve videohře plné násilí. A tak se rozhodne stát se hrdinou, a zachránit svůj virtuální svět dřív, než programátoři hru stopnou a bude po něm. Ve filmu se ve výrazné roli objeví režiisér Taika Waititi nebo Joe Keery známý ze seriálu Stranger Things, jehož několik epizod natočil režisér snímku Shawn Levy.

Respect

Respect, to je životní příběh Arethy Franklin od jejích počátků, kdy jako malá zpívala v kostelním sboru svého otce, až po oslnivou dráhu uznávané hvězdy, která své první dítě porodila v pouhých dvanácti letech. Čeká nás tedy průlet jejím dramatickým životem od 40. do začátku 70. let minulého století. Role královny soulu se herecky i pěvecky zhostila Jennifer Hudson, kterou si Aretha na sklonku života sama vybrala, poté co jí viděla v muzikálu na Broadway. Legendární zpěvačka, která zemřela před třemi lety, rovněž úzce spolupracovala s tvůrci při přípravách scénáře. Dalších rolí se zhostili Forrest Whitakker v roli Arethina otce a manažera, Tate Donovan nebo zpěvačka Mary J. Blige. Filmem Respect debutuje na filmovém plátně úspěšná jihoafrická divadelní režisérka Liesl Tommy.

Kam dál? Filmex Dotočná: Do Rodena vstoupí duch, na červený koberec ve Varech Ethan Hawke

Titulní foto: CinemArt

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM