MidnightDrip
Daniel Klusoň aka DJ Desoll
Celý playlist
Poslouchat online
MidnightDrip /
Celý playlist
Ostatní

Děsivé číslo 666 z Bible: Symbol zla, Hitlerovo číslo, prokletí webových stránek nebo jen obyčejná souhra náhod?

Redakce
Číslo 666 je dnes považováno za symbol zla, Satana, Antikrista, konec světa, zkrátka to nejhorší. Provází ho mnoho zajímavých faktů, jako třeba to, že je to součet všech čísel na ruletě, nebo že se rovná součtu druhých mocnin prvních sedmi prvočísel. Zkrátka na tomto číslu se dá najít mnoho zajímavého, což dotváří jeho tajemnou auru. Jak je to ale s číslem doopravdy?
24. 01. 2022

Děsivé číslo z Bible

Původcem všech zvěstí o tomto čísle je pravděpodobně Bible. Zde se totiž objevuje v Novém zákoně ve Zjevení Janovo neboli Apokalypse. Ačkoliv si dnes lidé pod pojmem "apokalypsa" představí především katastrofu, původně se jednalo o synonymum ke slovu zjevení. Pravděpodobně nejznámější pasáž tohoto díla zní: "To je třeba pochopit: Kdo má rozum, ať sečte číslice té šelmy. To číslo označuje člověka, a je to číslo šest set šedesát šest." V lidech pak zakořenil dojem, že se jedná o číselný kód otevírající bránu pekel. V dnešní době je tak toto číslo symbolem satanistických skupin nebo třeba metalových kapel. Objevuje se také v nesčetně filmů a seriálech právě jako tajemný symbol z pekla.

dark-art-g67969a636_1920.jpg

Obrázek: Pixabay

Astrologické události roku 2022: Retrográdní Merkur i Mars, návrat Pluta a čtyři zatmění

Nejrůznější konspirace

Teorií a konspirací o významu čísla je mnoho, některé jsou pak skutečně bizarní. Jedna z nejčastějších teorií hlásá, že se jedná o číslo Antikrista, což má být v křesťanství bytost, které je nepřítelem Ježíše Krista. Dále prý může číslo označovat nesvatou trojici: ďábla, Antikrista a falešného proroka, který nutí křesťany k jiné víře. Další rozšířenou konspirací je, že se jedná o číslo šíleného římského císaře Nerona. K číslu se dá totiž dojít i sečtením znaků Neronova pohebrejštěného jména. K číslu 666 byste měli po menších úpravách dokonce dojít i součtem číselných hodnot jména nacistického diktátora Adolfa Hitlera. Zdá se však, že se v mnoha případech jedná o obyčejnou hru s čísly, kdy je cílem k obávanému číslu nakonec dojít.

mysticism-g427fdc4ba_1920.jpg

Obrázek: Pixabay

Eleonora Zugun: Dívka, jejíž nadpřirozené schopnosti svět děsily i fascinovaly

Číslo s vlastní fobií

Číslo 666 se pro některé lidi stalo natolik děsivé, že se jejich strach změnil ve skutečnou fobii. Ta dostala své jméno , kdy chorobný strach z čísla 666 se označuje jako hexakosioihexekontahexafobie. V praktickém životě tato fobie lidem znemožňuje například používání registračních značek s tímto číslem, kupování si produktů s čárovým kódem, kde se číslo 666 objevuje, nebo dokonce vyhýbání se lidem, jejichž jméno ve svém součtu toto číslo ukrývá, nebo se narodili například 6.1.1966. Lidé trpící touto fobií jsou schopni vidět toto číslo prakticky kdekoliv, včetně zadávání internetové adresy, jelikož hebrejské písmeno "ו", wáw, má číselnou hodnotu 6 (ačkoliv samotné spojení tří "ו" dává dohromady 18 a nikoliv 666). Někteří lidé s touto fobií dále považují za ďábelské vynálezy například i počítače, jelikož anglické slovo "computer" dá po znásobení součtu číselných hodnot písmen šesti dohromady číslo 666. Toto číslo však není jediné, které má svoji vlastní fobii, druhou nejrozšířenější fobií z čísla je takzvaná triskaidekafobie, což je fobie označující chorobný strach z čísla 13. Tetrafobie je pak například chorobný strach z čísla čtyři a je rozšířen především v zemích východní Asie. A co vy, máte strach z nějakého čísla nebo znáte někoho s touto fobií?

monster-gff8a56d70_1920.jpg

Obrázek: Shutterstock

Ilka Brühl: Narodila se s extrémně vzácným defektem obličeje. Dnes porušuje standardy krásy a živí se jako modelka

Úvodní obrázek: Profimedia
Zdroje:
ScienceAlert, IFLSDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM