Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Co říká barva jazyka o vašem zdraví? Odhalí kvasinkovou infekci, problémy se srdcem nebo chybějící vitamin C

Redakce
Naše tělo nám neustále dává signály o tom, co je s ním v nepořádku. Pokud se naučíme poslouchat náznaky a pozorovat jisté ukazatele, usnadníme si tím život a vyhneme se zbytečnému užívání léků. Co o vašem zdraví prozrazuje jazyk?
12. 07. 2021

Běžte do koupelny a vyplázněte na sebe jazyk. Ne, neděláme si legraci. Barvu povlaku, který máte na jazyku, vypovídá více, než si myslíte. Pojďme se společně podívat na to, co určitá barva jazyku značí.

Světle růžový jazyk

Pokud je váš jazyk světle růžový, nemá žádné bílé mapy ani jinak zbarvený povlak, gratulujeme. Váš jazyk váš totiž dává najevo, že jste ukázkově zdraví. Jen tak dál!

Budou vychrtlé modelky brzy minulostí? Další známá firma je nahradila kráskami z lidu

Žlutý povlak na jazyku

Žlutý povlak na jazyku značí problémy s trávením a žaludkem. Zkuste trochu odlehčený jídelníček, přidejte dostatek vlákniny, aby se vám lépe trávilo a vyhněte se smaženým a vysoko kalorickým pokrmům.

Bílý/ šedý povlak na jazyku

Pokud máte na jazyku našedlý nebo bílý povlak, značí to přítomnost velkého množství kvasinek. Bílý povlak na jazyku nejčastěji signalizuje kvasinkovou infekci úst a je usídlena v kolébce našeho imunitního systému – v tenkém střevě. Bílý povlak je jednoduše řečeno obraz toxinů ve střevech, čím víc bílo, tím jsou v horším stavu. Pokud plánujete léčbu, začněte přísnou dietou – je třeba nepít alkohol, nejíst žádné cukry (ani ty z ovoce), vyhnou se pečivu, rýži, ale i sýrům a uzeninám.

Fialový povlak na jazyku

Fialová značí problémy se srdcem a nebo plícemi. Bývá to velice výjimečné zbarvení jazyka a je typičtější pro alkoholiky, vegetariány a starší osoby, kteří mají jednostrannou stavu a nedbají na její vyváženost. Pokud máte fialový povlak na jazyku, měli byste vyhledat lékařskou pomoc a začít více dbát a řešit svůj zdravotní stav.

Vysoký cholesterol je tichý zabiják: S jeho snížením vám pomohou tyto potraviny

Modrý povlak na jazyku

Pokud máte jazyk namodralý nebo dokonce modrý, pravděpodobně se jedná o nějaký problém s vašimi ledvinami, může se jednat i onemocnění močových cest. Rovněž může značit chybějící množství vitaminu C. Pokud je váš jazyk tmavě modrý, jedná se o otravu.

Černý povlak na jazyku

Pokud máte černý povlak na jazyku, měli byste zpozornět. Není to příliš časté, ovšem značí to následující věci: nedostatek vitaminu B3 a niacinu. Doplňte ho a snažte se udržovat příjem vitaminů v rovnováze.

Hnědý povlak na jazyku

Tady vám dává tělo jasný signál, že se jedná o onemocnění nebo poruchy střev.

Foto: FreepikDiskuzeVstoupit do diskuze

Sdílejte

Další na Expres FM