Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Jak dnes vypadají herci z Forresta Gumpa? Jenny to sluší i po padesátce, poručík Dan je hvězdou seriálů

Redakce
Čemu se dnes věnují hvězdy filmu Forrest Gump a jak se za ty roky herci změnili? Podívejte se, jak to sluší Tomu Hanksovi, představitelce Jenny a dalším hercům ze seriálu. Zjistěte také, jaký osud je potkal.
10. 02. 2022

Tom Hanks má za sebou úspěšnou kariéru

Když byl Tom Hanks malý, snil o tom, že bude kosmonautem. Osud ale tomu chtěl jinak. Svou vášeň pro hraní objevil už na prknech školního divadla. Dnes je jedním z nejvíce uznávaných hollywoodských herců, producentem a režisérem. Nejprve začal hrát v komediích, v 90. letech však začal hrát i ve vážnějších filmech. První nominaci na Oscara obdržel už v roce 1988 za roli v romantické komedii Žbluňk! Nakonec však svou první oscarovou sošku přece jen získal, a to za roli v dramatu Philadelphia (1993).

Nenávidíte rána? Jak vstává Jennifer Aniston, Orlando Bloom a další celebrity? Inspirujte se jejich rituály

Zlom v jeho kariéře však nastal po natočení snímku Forrest Gump. Ten mu nejen vynesl druhou sošku Oscara, ale také ho proslavil po celém světě. Film se dnes již stal kultovním a hlášky z něho zlidověly. Tom Hanks se stal velmi vyhledávaným hollywoodským hercem, dodnes nemá nouzi o role. Mezi jeho nejznámější filmy patří Šifra mistra Leonarda, Zelená míle, Zachraňte vojína Ryana, Most špiónů a Sully: Zázrak na řece Hudson.

Tom Hanks má za sebou nejenom úspěšnou kariéru, daří se mu i v osobním životě. Letos s manželkou Ritou Wilson oslaví 34. výročí svatby. Jejich manželství neprovází žádné skandály a oba tvrdí, že jsou spolu stále šťastní. Jaký je jejich recept na lásku? Nevstupovat do manželství neuváženě před třicítkou, stále si vzájemně vyznávat lásku a přijmout druhého takového, jaký je.

Představitelce Jenny to sluší i po padesátce

Robin Wright si ve filmu zahrála Forrestovu lásku a matku jeho syna. Svou kariéru však započala už v 80. letech, debutovala v telenovele Santa Barbara. Ovšem až snímek Forrest Gump ji proslavil. Za svůj výkon ve filmu byla nominována na cenu Zlatý glóbus. Posléze ji její budoucí manžel Sean Penn obsadil do thrilleru Křižovatka smrti, kde si zahrála po boku známého hollywoodského herce Jacka Nicholsona. Mezi její další známé filmy patří Vzkaz v láhvi, Jak ta je úžasná, Moll Flandersová a Bílý oleandr. Byla také jednou z hvězd seriálu Domek z karet, dokonce se po nuceném odchodu Kevina Spaceyho stala hlavní hrdinkou. Herectví se věnuje stále, naposledy jste ji mohli vidět ve filmu Land z roku 2021. Je potřetí vdaná, jejím manželem se v roce 2018 stal manažer Clement Giraudet. Z druhého manželství s hercem Seanem Pennem má dvě děti – dceru Dylan a syna Hoppera Jacka. Minulý rok v dubnu oslavila 55. narozeniny, stále jí to velmi sluší.

Filmový poručík Dan je hvězdou seriálů

Čas neuvěřitelně letí, Gary Sinise (představitel poručíka Dana) v březnu tohoto roku oslaví své 67. narozeniny. Americký herec a filmový režisér se do důchodu zatím nechystá. Za svou dlouhou hereckou kariéru má na kontě řadu úspěchů. Za roli ve snímku Forrest Gump byl nominován na Oscara.

Je držitelem ceny Emmy a Zlatého Glóbu za ztvárněné bývalého prezidenta Spojených států amerických Harryho S. Trumana v životopisném filmu Truman. V současné době je znám hlavně pro své role v seriálech (Myšlenky zločince, Proč? 13x proto, Kriminálka New York, Criminal Minds: Beyond Borders).

Herečky z Pobřežní hlídky po 33 letech: Pamela Anderson už nevypadá nejlépe ze všech, její kolegyně snad nestárnou

Představitel Bubby se stále věnuje herectví

Mykelti Williamson ztvárnil ve filmu Bubbu, "nejvíc nejlepšího přítele" Forresta Gumpa. Nouze o role nemá dodnes. Zahrál si například ve filmech: Očista: Volební rok, Ploty, Emperor či Nezvratný osud 4. Dále jej diváci mohli vidět v seriálech: Smrtonosná zbraň, Underground, Hawaii 5-0 či Kriminálka New York. Momentálně je potřetí ženatý, jeho manželkou je herečka Sondra Spriggs.


Zdroje:
US Weekly, Brightside.me, Osobnosti.cz, ČSFD.cz, FDB
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM